Viljandi paadimees: Tallinnasse Griuksi karikas ja 7 medalikomplekti

Laupäeval, 2. juulil, toimus Viljandis sõudevõistlus Viljandi Paadimees, mis tähistas 30. juubelit. Umbes 200 võistlejaga võistlusel esinesid edukalt ka meie klubi sportlased. Kristo Kross võitis ka “Griuksi” rändkarika ehk ta edestas enda lähimat jälitajad kõige suurema ajalise vahemaaga.

Laupäeval, 2. juulil, toimus Viljandis sõudevõistlus Viljandi Paadimees, mis tähistas 30. juubelit. Umbes 200 võistlejaga võistlusel esinesid edukalt ka meie klubi sportlased.

Meesveteranide ühepaadil võidutses meie klubi liige Kristo Kross, kes sai kirja aja 4:05,54. Teisena lõpetas Viljandi SK esindaja Indrek Ilves ajaga 4:14,81.

Kristo Kross võitis ka “Griuksi” rändkarika ehk ta edestas enda lähimat jälitajad kõige suurema ajalise vahemaaga.

Poiste vanuseklassi ühepaadil võitis esikoha meie klubi liige Christopher Hein ajaga 3:32,19. Teiseks tuli Narva SK Energia sportlane Ivan Aleksejev (3:49,00) ning kolmandana lõpetas TÜ ASK liige Aleksander Jalakas (3:49,52).

Poiste vanuseklassi kahepaadil võitis Christopher Hein teisegi kuldmedali, võisteldes koos paadikaaslase Karl-Joosep Raudkiviga, saades kirja aja 3:25,4. Teiseks tuli SAK Tartu paatkond Oliver Hanson-Kristho Kaldmaa (3:30,37) ning kolmanda koha said Narva sportlased Daniil Svetlanov-Aleksei Nikitin (3:33,75).

Naiste ühepaadil võistelnud meie klubi atleet Liisa-Marie Lääne saavutas teise koha ajaga 4:16,06. Selle sõidu võitis Pärnu SK sportlane Greeta Jaanson (4:08,22) ning kolmandaks tuli SAK Tartu esindaja Rachel Kõllo (4:22,83).

Naisveteranide ühepaadil saavutas teise koha Sirli Kruusmaa ajaga 5:05,32. Esimeseks tuli Pärnu SK esindaja Tatjana Jaanson (4:49,57) ning kolmas oli Emajõe Aeruklubi sportlane Elena Grigalyunene (5:33,92).

Tüdrukute C-klassi ühepaadil võitis 3. koha meie klubi liige Arina Holostsõhh (2:12,75) ning Meribel Paule tasuks 4. koht (2:13,09). Selles vanuseklassis võitis kuldmedali Viljandi SK sportlane Liisa Sindi ajaga 2:09,93.

Tüdrukute C-klassi kahepaadil võitsid kolmanda koha Arina Holostsõhh ja Meribel Pau (2:06,18). Esimeskes tuli Viljandi SK duo Liisa Oras-Liisa Sindi (2:03,74) ning teiseks tulid Pärnu SK sportlased Lisandra Šapkin-triinu Randjõe (2:06,18).

Poiste B-klassi kahepaadil tegid hea sõidu meie klubi noorsportlased Jesper Jüssi ja Andrus Lepikult, tasuks 4. koht ajaga 4:22,16. Esikoha võitis Pärnu SK duo Robin Hunt-Marcus Viks (3:32,71) ning teiseks tuli SAK Tartu paar Jander Peterson-Tauno Tamm (3:41,89). Kolmas koht läks Pärnu SK atleetidele Sten Karotamm ja Joan Alfred Laukile (4:03,80).

Meeste vanuseklassi kahepaadil võistelnud Karl Kristofer Orgse ja Christopher Hein saavutasid 4. koha ajaga 3:29,88. Selle sõidu võitis Viljandi SK paar Hannes Arumäe ja Hugo Mengel (3:19,59).

Meeste ühepaadil võistelnud meie klubi sportlane Karl Kristofer Orgse saavutas 6. koha, saades kirja aja 3:45,06. Selles vanuseklassis võitis esikoha Viljandi SK esindaja Kaspar Taimsoo (3:32,21).

Kas teadsid, et Viljandi sõudeklubi asutati aastal 1980 ning selle algusaastatel kasutati sõudeellingut Nõukogude Liidu treeningbaasina.

Järgmised võistlused toimuvad samuti Viljandis, kus 15. juulil toimub Balti MV ning 16.-17. juulil peetakse täiskasvanute Eesti meistrivõistlused.