Merevaigust Aer: Tallinnasse 2 kulda ja 3 hõbedat

Möödunud nädalavahetusel, 24.-26.06.2022, toimus Leedus Trakai linnas Merevaigust Aer sõuderegatt. Rohkearvuline Eesti esindus teenis rohkelt medaleid ning esindatud olid ka Tallinna sõudeklubi sportlased. Mõlemal võistluspäeval võitis kuldmedali meeste kaheksapaat, kuhu kuulusid Uku Siim Timmusk, Karl Kristofer Orgse, Kaarel Kiiver, Markus Uibo, Leo Muiste, Rainer Oras, Rein Muda, Mark Theodor Jalakas ning roolija Berit Alttoa.

Möödunud nädalavahetusel, 24.-26.06.2022, toimus Leedus Trakai linnas Merevaigust Aer sõuderegatt. Rohkearvuline Eesti esindus teenis rohkelt medaleid ning esindatud olid ka Tallinna sõudeklubi sportlased.

Mõlemal võistluspäeval võitis kuldmedali meeste kaheksapaat, kuhu kuulusid Uku Siim Timmusk, Karl Kristofer Orgse, Kaarel Kiiver, Markus Uibo, Leo Muiste, Rainer Oras, Rein Muda, Mark Theodor Jalakas ning roolija Berit Alttoa. Lõpuajad olid 6:15,72 ja teisel päeval 6:04,26. Teise ja kolmandana lõpetasid Leedu paatkonnad.

Hõbemedali võitis M2x paadiklassis võistelnud Artjom Holostsõhh, kes paadikaaslase Mihhail Netsajeviga sai kirja lõpuaja 7:06,54. Esimeseks tuli Leedu duo ajaga 6:46,31. Kolmandana finišeerus Läti meeskond, saades kirja aja 7:10,62.

Mõlemal päeval võitis hõbemedali meie klubi liige Liisa-Marie Lääne, kes võistles W4x paadis, kuhu kuulusid veel Grete Alttoa, Annabel Aron ja Helene Dimitrijev. Esimesel päevad saadi kirja aeg 7:28,66 ning teisel päeval 7:08,32. Mõlemal päeval võidutses Leedu kvartett. Kolmandale kohale tuli mõlemal korral Viljandi sõudeklubi neljapaat.

Kas teadsid, et kaheksapaadi keskmine pikkus on 18,9m, mis on ligikaudu 1/6 jalgpalliväljaku maksimaalsest pikkusest.

Järgmine võistlus peetakse 2. juulil Viljandis, kus toimub Viljandi Paadimees.