Treenerid

Aleksei Lipintsov

Vanemtreener. Tel: +372 53320379 

Treenerikutse: VI tase (treenerite register)

Aleksei on ise aktiivselt tegelenud sõudespordiga ja oma sportlaskarjääri alustas 14. aastaselt Tatjana Jaansoni poolt juhendatud grupis Pärnus. Sportlaskarjääri jooksul oli meie klubi treeneril võidetud mitmeid medalid Eesti Meistrivõistlustelt kergekaalu ühepaadisõudmises ja mitmel korral oli ta osalenud noorte maailmameistrivõistlustel.

Sündinud 19.06.1982.a Pärnus.

Mitmekordne Eesti meister sõudmises.
Noorte Maailmameistrivõistluste 18. koht kergekaalu ühepaadis.
Üliõpilaste Maailmameistrivõistluste 10. koht kergekaalu paarisaerulises kahepaadis.
Maailmarekordi omanik tandemi 100km sõidus sõudeergomeetritel C2.
Maailmarekordi omanik tandemi 24h sõidus sõudeergomeetritel C2.

Parim 2020 aasta U19 treener.
Parim 2023 aasta U23 treener.
EOK tänu panustamise eest Eesti sporti 2023. aastal.
EOK tänukiri tulemusliku treeneritöö eest 2023. aastal.

Peale Tallinnasse kolimist liitus Aleksei Tallinna Sõudeklubiga ja edasistel võistlustel esindas meie klubi. Ka praegu võib näha Alekseid nii sisesõudmise kui ka veepealsetel võistlustel stardis.

“Sõudmine hakkas mulle meeldima kohe kui ma seda spordiala proovisin, jõudsin ma sõudmise juurde natukene imelikult, kui koolipinginaaber kutsus korvpallitrenni. Sel ajal käisid sõudjad talveperioodil korvpalli mängimas. Alguses käisin ainult kossutrennides ja kui treeningud hakkasid toimuma veepeal, kutsus Tatjana Jaanson mind ka sõudeklubisse. Kohe esimesel trennil istutas ta mind neljapaati eessõudja kohale ja alates sellest päevast kuni tänase päevani olen sellesse alasse armunud”.

Mikhail Lebedev

Treener. Tel: +372 55650609

Treenerikutse: V tase (treenerite register)

Mikhail on pärit Narvast. Esmatutvust sõudmisega tegi ta Narva Energia spordikooli sõudeklubis ja tegeles sõudmisega Sergei Lvovi juhendamisel. Kusjuures noorteklassides oli Mikhail ja Aleksei pikaajalised konkurendid ja tihti olid võistlustel stardis ühel joonel. Mikhail on lõpetanud Lesgafti Akadeemia treeneri erialal ja töötanud 12 aastat Narva Spordikoolis treenerina. Peale Tallinna kolimist jätkas Mikhail treeneritööga meie klubis. Hetkel teeb Mikhail tööd kahel kohal. Päeva esimeses osas töötab ta koolis noortega ja kasvatab neis liikumisharjumusi. Seejärel tuleb ta klubisse treenima noori sõudjaid.

Sündinud 09.01.1981.a Narva.

“Minu eesmärk on anda igale inimesele võimalus tutvuda sõudmisega ja õpetada teda sõudmist nautima”

Karl Kristofer Orgse

Abitreener. Tel: ‭+372 5305 9791‬ 

Karl Kristofer alustas enda sõudja karjääri Aleksei poolt juhendavas grupis. Karl Kristofer õpib Tartu Ülikoolis kehakultuuri erialal ja valmistub tulevaseks hooajaks tegevsportlasena. Vabal ajal juhendab Karl harrastajate gruppi ja treenib noorsportlasi.

Sündinud 12.07.2003.a Tallinn.

Mitmekordne Eesti meister sõudmises.
Euroopa ülikoolide Meistrivõistluste kuld.
U23 Euroopa Meistrivõistluste 5 koht.

“Olen tegelenud sõudmisega ligi pool oma elust, millest viimasel viiel aastal olen kuulunud erinevate vanuseklasside rahvuskoondistesse. Sõudmise juures võlub mind kõige rohkem kokkupuude loodusega ja selle ala lihtsus ja raskus käsi-käes. Lisaks võlub veel tänu koondisele maailma nägemine ja kodumaa värvide kandmine”.

Toivo Zoova

Abitreener.

Nooremas eas käis Toivo ujumistrennis, harrastas võrkpalli mängida ja 1963. aastal alustas Gennadi Kinko juhendamisel sõudmisetreeningutega. Palju maailmas ringi reisinud, pikalt Moskvas elanud ja treeninud Toivo omab, julgeme väita, et suurimat auhindade kogu Eesti sõudesportlastest. Noorteklassides, täiskasvanute- ja veteranvõistlustel regulaarselt osalenud elav sõudelegend osaleb võistlustel kuni tänaseni.

Toivo Zoova

Sündinud 17.10.1948.a Tartus.

38. kordne Eesti meister sõudmises.
Maailmameistrivõistluste 6. koht üksikaerulises neljapaadis.
Mitmekordne Nõukogude Liidu medalist üksikaeru neljapaadis.
Mitmekordne Veteranide Maailmameistrivõistluste võitja.

“Mul hea meel, et ma olen Tallinna Sõudeklubi juures olnud selle klubi asutamise algusest. Tublid ja sihikindlad noorsportlased annavad energiat juurde, treenida neid on väga meeldiv. Oman väga suuri kogemusi seoses võistlustel osalemisega, mida mitmed aastad naudinguga jagan noortele”.