Treenerid

Aleksei Lipintsov

Aleksei on ise aktiivselt tegelenud sõudespordiga ja oma sportlaskarjääri alustas 14. aastaselt Tatjana Jaansoni poolt juhendatud grupis Pärnus. Sportlaskarjääri jooksul oli meie klubi treeneril võidetud mitmeid medalid Eesti Meistrivõistlustelt kergekaalu ühepaadisõudmises ja mitmel korral oli ta osalenud noorte maailmameistrivõistlustel.

Aleksei Lipintsov

Sündinud 19.06.1982.a Pärnus.

Mitmekordne Eesti meister sõudmises.
Noorte Maailmameistrivõistluste 18. koht kergekaalu ühepaadis.
Üliõpilaste Maailmameistrivõistluste 10. koht kergekaalu paarisaerulises kahepaadis.
Maailmarekordi omanik tandemi 100km sõidus sõudeergomeetritel C2.
Maailmarekordi omanik tandemi 24h sõidus sõudeergomeetritel C2.
Parim 2020 aasta noortetreener.
Treenerikutse: V tase.

Peale Tallinnasse kolimist liitus Aleksei Tallinna Sõudeklubiga ja edasistel võistlustel esindas meie klubi. Ka praegu võib näha Alekseid nii sisesõudmise kui ka veepealsetel võistlustel stardis.

“Sõudmine hakkas mulle meeldima kohe kui ma seda spordiala proovisin, jõudsin ma sõudmise juurde natukene imelikult, kui koolipinginaaber kutsus korvpallitrenni. Sel ajal käisid sõudjad talveperioodil korvpalli mängimas. Alguses käisin ainult kossutrennides ja kui treeningud hakkasid toimuma veepeal, kutsus Tatjana Jaanson mind ka sõudeklubisse. Kohe esimesel trennil istutas ta mind neljapaati eessõudja kohale ja alates sellest päevast kuni tänase päevani olen sellesse alasse armunud”.

Toivo Zoova

Nooremas eas käis Toivo ujumistrennis, harrastas võrkpalli mängida ja 1963. aastal alustas Gennadi Kinko juhendamisel sõudmisetreeningutega. Palju maailmas ringi reisinud, pikalt Moskvas elanud ja treeninud Toivo omab, julgeme väita, et suurimat auhindade kogu Eesti sõudesportlastest. Noorteklassides, täiskasvanute- ja veteranvõistlustel regulaarselt osalenud elav sõudelegend osaleb võistlustel kuni tänaseni.

Toivo Zoova

Sündinud 17.10.1948.a Tartus.

38. kordne Eesti meister sõudmises.
Maailmameistrivõistluste 6. koht üksikaerulises neljapaadis.
Mitmekordne Nõukogude Liidu medalist üksikaeru neljapaadis.
Mitmekordne Veteranide Maailmameistrivõistluste võitja.

“Mul hea meel, et ma olen Tallinna Sõudeklubi juures olnud selle klubi asutamise algusest. Tublid ja sihikindlad noorsportlased annavad energiat juurde, treenida neid on väga meeldiv. Oman väga suuri kogemusi seoses võistlustel osalemisega, mida mitmed aastad naudinguga jagan noortele”.