Ajalugu

Tallinna Sõudeklubi asutamisidee tekkis 1994. aasta jaanuaris. Ettevõtmise algatajateks olid Toivo Zoova, Mihkel Klementsov ja Marian Vahuri.

Klubi seadis oma eesmärgiks sõudmise propageerimise pealinnas. Algselt realiseerus idee küllaltki edukalt – oli juhendajaid, oli edukaid ja väga sihikindlaid sõudjaid. Näidati häid resultaate siseriiklikel võistlustel ja osaleti ka rahvusvahelisel areenil.

1999. aasta keskpaigas olid klubis rasked ajad, kui treeneriametist lahkusid mitmed treenerid, taastudes hakkas klubi tegevus jälle stabiilselt liikuma tõusvas suunas. Taaskord olid leitud tublid treenerid, kes igapäevaliselt panustasid hobikorras klubi arengusse.

Klubi sai uue hoo sisse 2005. aastal, kui alustas Igor Prosvirnini juhendamisel uus grupp noori ja väga entusiastlike sõudjaid. Alates sellest on Tallinna Sõudeklubi mitmel aastal järjest võitnud medaleid nii noorte, täiskasvanute ja veteranide meistrivõistlustel. Samuti on mitmel korral võidetud medaleid kõige prestiižemas paadiklassis ehk kaheksapaadil. Samal perioodil osalesid mitmed klubiliikmed nii noorte kui ka täiskasvanute maailmameistrivõistlustel.

Alates 2008. aastast hakkasid silma paistma ka Tallinna naissõudesportlased, kui pärast aastast kvaliteetset treeningut saavutasid Grete Piirsoo- Kadi Kuusik Eesti noorte meistrivõistlustel roolijata kahepaadil kolmanda koha. Sama tandem on tulnud neli korda Baltimaade meistriteks ja võitnud Põhjamaade meistrivõistlused.

Samal perioodil sõudekarjääri alustanud sportlased esindavad siiani aktiivselt Tallinna sõudeklubi nii Eesti sõudevõistlustel, kui ka rahvusvahelistel tiitlivõistlustel. Aktiivsed on ka kunagi oma sportlaskarjääri lõpetanud veteransõudjad, kes esindavad Eestit veteranide maailmamängudel ehk World Master Games.

Tallinna sõudeklubis on tegutsenud mitmed treenerid, kes on panustanud sportlaste edusse ja parimatesse resultaatidesse. Treeneriteks on olnud Mihkel Klementsov, Igor Prosvirnin, Janek Sirel, Jaarek Konsa, Toivo Zoova.