Klubi

Ainuke Harjumaal olev sõudeklubi asub Haabersti linnaosas Harku järve ääres. Klubiruumid ehitati 1956 aastal arhitekt K. Pedaki juhendamisel, kes võttis aluseks NSV Liidu tüüpprojekti, kohandades seda kohalikele oludele. Sõudebaas avati ametlikult 1. jaanuaril 1957. aastal, kuid lõplikult valmis see alles 1958. aasta esimeses pooles.

Harku Sõudebaas

Valminud sõudebaas oli tol ajal Eestis kõige kaasaegsem ja suurem. Sõudebaas oli ehitatud 0,6 ha maa-alale, baasi territooriumil oli kahetiivaline puithoone. Hoones oli elling neljakümne kahele paadile, klubiruum, riietusruum, töökoda, katlamaja ja muud abiruumid. Ellingust viis järvele sild, mis lõppes ujuva paadisillaga.

Tänapäeval on ehitis kergelt muudetud ja tehtud mõned juurdeehitused. Nii sai olemasolevale ellingule ehitatud juurde kaksikelling. Laiendatud sai paadisild ja likvideeritud finišitorn. Klubiruumidesse on ehitatud kaasaegne jõusaal, sõudeergomeetrite saal ja saun.

Tallinna Sõudeklubi

Klubi kasutuses on 45 sõudepaati neist 18 ühepaati ja 3 kaheksapaati, üle 70 paari aere. Kaks kaatrit, mis on mõeldud treeneritele kasutamiseks ja 16 Concept2 sõudeergomeetrit. Harku järv on ainuke sõudestaadion Eestsi, kus on suvisel perioodil 1000 m distantsil ujuvpoidega tähistatud 6-rajaline võistlusdistants. Tallinnas Sõudeklubi baseerub Harku Sõudebaasis ajast kui sõudeklubi oli loodud.

Parimad noorsportlased on saavutanud rahvusvahelisel areenidel mitmeid väärikaid kohti-  näiteks võitis Valeri Prosvirnin kergekaalu ühepaadil üliõpilaste maailmameistrivõistlustelt pronksi ja Jüri-Mikk Udam võitis 2012. aastal noorte maailmameistrivõistlustelt Kalevlase Geir Suursillaga paarisaerulises kahepaadis kulla. Jüri-Mikk Udam on osalenud 2012. aastal Londoni Olümpiamängudel, kus saavutas 13. koha.

Tallinna Sõudeklubi korraldab igal aastal võistlust “Harku Järve Regatt” ja samuti Baltikumi suurimat, üle 500 osalejaga sisesõudmise võistlust “Alfa”. Harku järvel ja sõudeklubi territooriumil korraldab Eesti Sõudeliit igal aastal Eesti meistrivõistlusi sprindis, kus distantsiks on 250 m.