U19&U23 MM: Tallinna SK sportlased B- ja C-finaalides

25.07-31.07.2022 toimusid Itaalias Varese linnas U19 ja U23 maailmameistrivõistlused, kust võtsid osa ka Tallinna sõudeklubi sportlased. Poiste ühepaadil võistelnud meie klubi liige Christopher Hein sõitis C-finaalis, kus sai kirja aja 7:42,16. Kokkuvõttes tähendas see 18. kohta. Kokku oli selles vanuseklassis 29 paatkonda.

25.07-31.07.2022 toimusid Itaalias Varese linnas U19 ja U23 maailmameistrivõistlused, kust võtsid osa ka Tallinna sõudeklubi sportlased.

Poiste ühepaadil võistelnud meie klubi liige Christopher Hein sõitis C-finaalis, kus sai kirja aja 7:42,16. Kokkuvõttes tähendas see 18. kohta. Kokku oli selles vanuseklassis 29 paatkonda. Kuldmedali võitis Itaalia esindaja Marco Prati, kes sai A-finaalis kirja aja 6:50,41.

U23 kergekaalu kahepaadil võistles meie klubi sportlane Artjom Holostsõhh. Koos paadikaaslase Mihhail Netsajeviga sõideti C-finaalis, kus lõpetati kolmandana. Ajaks tuli 6:34,87 ning kokkuvõttes 15. koht 17 paatkonna seas. Selles vanuseklassis võitis esikoha Itaalia duo Giovanni Borgonovo-Giulio Acernese, saades kirja võiduaja 6:34,37.

Meie klubi liikmed Uku Siim Timmusk ja Karl Kristofer Orgse võistlesid U23 kaheksapaadis, kuhu kuulusid veel Kaarel Kiiver, Markus Uibo, Leo Muiste, Rainer Oras, Rein Muda, Mark Theodor Jalakas ning roolija Berit Alttoa. Poisid lõpetasid B-finaali sõidu kuuendana, mis tähendas 12. kohta. Finaalsõidus sai meie kaheksapaat kirja aja 5:48,21. Esikoha võitis Inglismaa paatkond, kes lõpetas A-finaali ajaga 5:51,71.

Eesti koondist esindas veel U23 vanuseklassi ühepaadil võistelnud Greta Jaanson, kes lõpetas 19 paatkonna seas 13. kohaga. U19 vanuseklassi paarisaerulisel neljapaadil võistlesid Sigrid Luts, Kaisa Olesk, Doris Meinbek ja Gerli Endrekson. Nemad lõpetasid võistluse 15. kohaga.

Kas teadsid, et roolimehe miinimumakaal (kandes võistlusvormi) on 55kg ning kaalu täis saamiseks võib roolimees kanda maksimaalselt 10kg-st lisaraskust.

Järgmised võistlused toimusid 6. ja 7. augustil Pärnus, kus peeti ESS Kalevi meistrivõistlused ning Pärnumaa meistrivõistlused.