ESS Kalev ja Pärnumaa MV: Heinale kaks kulda

Möödunud nädalavahetusel, 06.-07.08.2022, toimusid Pärnus ESS Kalev meistrivõistlused ja Pärnumaa meistrivõistlused. Esimesel päeval võisteldi 1000m ja teisel päeval 2000m distantsil. Edukalt osalesid ka Tallinna sõudeklubi sportlased.

Esimesel päeval meeste ühepaadil võistelnud meie klubi liige Uku Siim Timmusk näitas head sõitu ning võttis kuldmedali ajaga 3:18,51. Teisena lõpetas finaalsõidu SK Kalev atleet Sten-Erik Anderson (3:19,88) ning kolmandaks tuli Narva SK sportlane Mikhail Netšajev (3:20,37).

Ka poiste A-klassi ühepaadil tuli võit meie klubisse: esikoha võitis meie klubi liige Christopher Hein ajaga 3:29,01. Teisele kohale tuli SAK Tartu esindaja Kristho Kaldmaa (3:32,76) ning kolmas oli Narva SK sportlane Anton Kašurnikov (3:34,47).

Tüdrukute C-klassi kahepaadil võistelnud meie klubi atleedid Meribel Pau ja Arina Holostsõhh lõpetasid 500m distantsi 3. kohaga, saades kirja aja 1:46,78. Esimeseks tuli Viljandi duo Liisa Sindi-Liisa Oras (1:41,45) ning teise koha võitsid Pärnu SK sportlased Lisandra Šapkin-Triinu Randjõe (1:45,06).

Naisveterandide ühepaadil võistles meie klubi liige Sirli Kruusmaa, kes võitis esikoha ajaga 4:21,24. Sama vanuseklassi meestega võistles Kristo Kross, kes savutas hõbemedali 3:42,15.

Kalevi meistrivõistlusele kohaselt sõideti ka mix kahepaatidega võidu 250 meetril. Meie klubi liikmetest võttis sellest osa Christopher Hein, kes istus paati koos SK Kalev atleediga Grete Alltoa. Koos lõpetati finaalsõit esimesel kohal ajaga 0:41,55.

Meeste üksikaeru kahepaadil võistelnud meie klubi sportlased Karl Kristofer Orgse ja Nikita Žoglo lõpetasid finaalsõidu neljanda kohaga, saades kirja aja 3:37,10.

Teine võistluspäevgi möödus sama edukalt, kuid siis sõideti juba 2000m distantsil.

Meeste ühepaadil võistelnud meie klubi sportlased võtsid esimesed neli kohta. Esimeseks tuli Artjom Holostsõhh ajaga 7:33,0, teine oli Uku Siim Timmusk (7:35,8), kolmas Karl Kristofer Orgse (7:48,4) ning neljanda koha võitis meie klubi treener Aleksei Lipintsov ajaga 7:56,2.

Poiste A vanuseklassi ühepaadil näitas endiselt head minekut meie klubi liige Christopher Hein, kes võitis teise kuldmedali ajaga 7:59,0. Teisena lõpetas Pärnu SK esindaja Robin Hunt (8:05,0) ning kolmas oli TÜS sportlane Aleksander Jalakas (8:14,2).

Tüdrukute C-klassi ühepaadil võistelnud meie klubi esindaja Arina Holostsõhh saavutas 1000m distantsil teise koha ajaga 4:29,7. Kolmanda koha võitis samuti meie klubi sportlane, Meribel Pau, kes lõpetas sõidu ajaga 4:30,9. Kuldmedali võitis Viljandi SK sõudja Liisa Sindi ajaga 4:23,5.

Poiste B-vanuseklassi kahepaadil võistelnud Sven Erik Jaanson ja Maksimilian Fitsak lõpetasid finaalsõidu 6. kohaga, läbides 2000m distantsi ajaga 9:10,9.

Kas teadsid, et aer kinnitatakse tulli ja tull keeratakse nipli abil kinni.

Järgmised võistlused toimuvad tuleval nädalavahetusel, 13.-14.08, Viljandis, kus toimuvad noorte Eesti meistrivõistlused.