Eesti noorte MV: Tallinnasse 3 hõbedat ja 3 pronksi

Möödunud nädalavahetusel, 13.-14.08.2022, toimusid Viljandi järvel Eesti U19 & U23 meistrivõistlused, kust noppisid medaleid ka Tallinna sõudeklubi noored- kokku 6 medalikomplekti.

Tüdrukute C-klassi ühepaadil tuli kaks medalikohta Tallinna sõudeklubisse. Teise koha võitis Arina Holostsõhh ajaga 4:19,2 ning kolmandaks tuli Meribel Pau (4:29,0). Kuldmedali võitis Viljandi SK esindaja Liisa Sindi (4:19,0).

Sama vanuseklassi paarisaerulisel kahepaadil sõitsid Arina Holostsõhh ja Meribel Pau koos ning saavutasid finaalis 2. koha ajaga 4:20,4. Meistritiitel läks Viljandi SK duole Liisa Sindi-Liisa Oras (4:17,8) ning proksmedali võtsid Pärnu SK sportlased Lisandra Šapkin-Triinu Randjõe (4:30,3).

U23 meeste ühepaadil tuli samuti kaks medalit meie klubisse: teise koha võitis Uku Siim Timmusk (7:47,6) ning kolmandaks tuli Karl Kristofer Orgse (7:51,8). Meie klubi liige Christopher Hein lõpetas sõidu viiendana, saades kirja aja 8:00,5. Kuldmedali võitis Narva SK Energia esindaja Mihhail Netšaev.

Samavanuseliste naiste ühepaadil võitis pronksmedali meie klubi sportlane Liisa-Marie Lääne lõpuajaga 8:55,5. Kuldmedali võitis Pärnu SK esindaja Greta Jaanson (8:25,1) ning teiseks tuli SAK Tartu liige Rachel Kõllo (8:38,1).

U23 vanuseklassi meeste paarisaerulisel kahepaadil võistlesid meie klubi sportlased Karl Kristofer Orgse ja Uku Siim Timmusk, kes finaalsõidu lõpetasid viiendana. Lõpuajaks saadi 7:11,3. Meistritiitli võitis Narva SK Energia paar Mihhail Netšaev-Ignat Goncharov (6:50,9).

Poiste A-klassi paarisaeruslisel kahepaadil võistelnud Karl Raudsepp ja Romet Heinalo lõpetasid finaalisõidu kuuendana ning said kirja aja 7:58,4. Selles sõidus võitis meistritiitli Narva SK Energia duo Ivan Aleksejev-Anton Kašurnikov (7:12,0).

Kas teadsid, et Olümpial on kavas vaid kaks kergekaalu võistlusklassi: on meeste ja naiste paarisaeruline kahepaat. Aastatel 1996-2016 sai Olümpal võistelda ka meeste üksikaeru neljapaadil.

Järgmine võistlus toimub 3.-4. septembril Belgias Hazewinkeli sõudekanalis, kus peetakse U23 Euroopa meistrivõistlusi.