Eesti MV: Tallinna SK lõpetas 7 medaliga

Lisaks Balti meistrivõistlustele toimusid möödunud nädalavahetusel Viljandi järvel ka täiskasvanute Eesti meistrivõistlused. Eestlastega võtsid mõõtu ka Läti ja Leedu sõudjad. Samuti oli võistlus hea ettevalmistus maailma meistrivõistlusteks. Naiste ühepaadil võitis teise koha meie klubi liige Liisa-Marie Lääne ajaga 8:23,0. Naisveteranide ühepaadil võistelnud Sirli Kruusmaa lõpetas hõbemedaliga, saades kirja aja 4:24,9. Meesveteranide ühepaadil võistles meie klubi liige Kristo Kross, kes võitis kolmanda koha ajaga 3:55,9.

Lisaks Balti meistrivõistlustele toimusid möödunud nädalavahetusel Viljandi järvel ka täiskasvanute Eesti meistrivõistlused. Eestlastega võtsid mõõtu ka Läti ja Leedu sõudjad. Samuti oli võistlus hea ettevalmistus maailma meistrivõistlusteks.

Treener Aleksei Lipintsov ütles kokkuvõtvalt: “Kõik läks plaanipäraselt. Osa sportlastest valmistuvad MM-ks, mistõttu nende tulemused eestikatel said kannatada. Ehk ei saanud võistelda päris selliselt, nagu oleks tahtnud.” Lisaks valiti paadiklassid, kus võistelda nii, et sportlased teeks minimaalsel arvul starte. Tänu hästi tehtud otsustele, lõpetas Tallinna sõudeklubi nädalavahetuse väga edukalt, sõites koju 7 medalikomplektiga.

Kuldmedali võitis meie klubi liige Jüri-Mikk Udam, kes võistles meeste paariaerulisel neljapaadil. Neljapaadis sõudsid veel Mikhail Kushteyn, Tõnu Endrekson ja Johann Poolak. Võiduaeg oli 6:17,3. Samas paadiklassis võitis hõbemedali meie klubi paatkond, koosseisus Karl Kristofer Orgse, Uku Siim Timmusk, Christopher Hein ja Artjom Holostsõhh. Lõpuajaks saadi 6:25,1. Treener Aleksei Lipintsov ütles neljapaadi kohta, et see oli katsetus võrdlemaks end A-koondise paadiga. See polnud päris õige, sest koondisepaat võistles Allar Rajata, kelle asemel oli paadis meie klubi sportlane Jüri-Mikk Udam. Kolmandana lõpetas Pärnu SK paatkond ajaga 6:38,1.

Kergekaalu meeste ühepaadil võistelnud meie klubi sportlane Artjom Holostsõhh lõpetas sõidu hõbemedaliga, saades kirja aja 7:40,6. Meistritiitli võitis Narva SK Energia esindaja Mihhail Netšajev (7:29,5) ning kolmandana lõpetas SAK Tartu sportlane Ken-Markus Üle (8:31,9).

Naiste ühepaadil võitis teise koha meie klubi liige Liisa-Marie Lääne ajaga 8:23,0. Esikoht läks Pärnu SK sportlasele Greeta Jaansonile (8:13,8) ning kolmanda koha võitis Leedu sportlane Ugnė Rudaitytė (8:29.7).

Naisveteranide ühepaadil võistelnud Sirli Kruusmaa lõpetas hõbemedaliga, saades kirja aja 4:24,9. Meesveteranide ühepaadil võistles meie klubi liige Kristo Kross, kes võitis kolmanda koha ajaga 3:55,9.

Võistluse lõpetas meeste kaheksapaadi sõit. Meistritiitli võitis Tallinna, Viljandi ja Tartu segapaat, kuhu kuulusid meie klubi sportlased Uku Siim Timmusk ja Karl Kristofer Orgse. Paatkonnas olid veel Rainer Oras, Markus Uibo, Kaarel Kiiver, Leo Muiste, Rein Muda, Theodor Jalakas ja roolija Berit Alttoa. Võiduaeg oli 6:00,5. Teiseks tuli Pärnu SK paatkond ajaga 6:05,1. Kolmandana finišeerus Pärnu Kalev, Narva, Tartu ja Tallinna SK segapaatkond. Sellesse paatkonda kuulus meie klubi liige Jüri-Mikk Udam. Lisaks olid paadis veel Ander Koppel, Ignat Goncharov, Mikhail Kushteyn, Joosep Laos, Sten-Erik Anderson, Johann Poolak ning roolija Siim Schvede. Ajaks sõideti 6:05,5.

Kas teadsid, et 15. sajandist kuni 20. sajandi alguasajani oli Stokholmis ametlikult kasutusel naiste elukutse nimetus “naissõudja”. Rootsikeeles “roddarmadam”, inglise keeles “rower madam”.

Maailma meistrivõistlusteks valmistavad end ette meie sportlased Viljandi järvel, kus peetakse laagrit. “Saab hästi süüa ja hästi treenida”, kiitis treener Aleksei Lipintsov. “Kõik treeningud toimusid plaanipäraselt, aga pidime vihmase ilma tõttu reorganiseerima. Nüüd ootame põnevusega MM-i starte ja loodame, et saame enda maksimumi seal ära teha. Euroopas möllav kuumalaine teeb võistlused keerulisemaks, sest ilmaprognoos lubab võistluspäevadeks üle 35 kraadi sooja. Loodame parimat ja vaatame tulevikku!”

Juba järgmisel nädalal, 25.-31.07, võisteldaksegi U19 ja U23 maailmameistrivõistlustel Itaalias Varese linnas. Meie klubi liikmetest võistlevad Christopher Hein (JM1x), Artjom Holostsõhh (BLM2x), Uku Siim Timmusk (BM8+) ja Karl Kristofer Orgse (BM8+).