U-19 Euroopa Meistrivõistlused

Käesoleva aasta U-19 Euroopa Meistrivõistlused toimuvad Prantsusmaa väikelinas Gravelines. Eesti koondist esindavad tiitlivõistlusel Tallinna Sõudeklubi sportlane Kristjan Lindsalu koos Joonas Toomiga Viljandist paarisaeru kahesel. Pärnu Kalevi esindaja Grete Alttoa ja Annabel Aron Sõudeklubist Pärnu samuti kahesel ja Greta Jaanson ühepaadil.

Käesoleva aasta U-19 Euroopa Meistrivõistlused toimuvad Prantsusmaa väikelinas Gravelines. 12 tuh. elanikuga väikelinn asub Aa jõe paremal kaldal ja selles linnas asub Euroopa liidu suuruselt teine tuumaelektrijaam, mis valmis 1985. aastal.

Eesti koondist esindavad tiitlivõistlusel Tallinna Sõudeklubi sportlane Kristjan Lindsalu koos Joonas Toomiga Viljandist paarisaeru kahesel. Pärnu Kalevi esindaja Grete Alttoa ja Annabel Aron Sõudeklubist Pärnu samuti kahesel ja Greta Jaanson ühepaadil.

Eile (24.05) kombineerides kohalejõudmist liinibussi, lennuki ja rongiga jõudsid sportlased võistluspaika, kus neid ootasid päev varem Eestist startinud järelkasvukoondise treener Roman Lutoškin, poiste kahese treener Aleksei Lipintsov, tiimi manager Robert Väli ja paatide vedu kureeriv Aidu Veespordikeskuse tegevjuht Erki Lainjärv. Greta Jaansoni treener Ingrid Võsu saabus kohale sportlastega.

Reedel (25.05) on sportlastel treeningute päev ja õhtul toimub Euroopa Meistrivõistluste avatseremoonia, kus osaleb terve Eesti tiim.

Hotell, kus elavad ka Hispaania sõudekoondise liikmed, asub 27 km kaugusel sõudekanalist. Korraldajad on organiseerinud bussiliikluse, et kohalejõudmine oleks sujuv ja kiire. Hotellist 1,5 km kaugusel asub Eurotunneli Prantsusmaa-poolne sissepääs. 51-kilomeetrine tunnel jookseb la Manche väina all, mis ühendab Pransusmaad ja Inglismaad.

Sellel aastal osaleb kokku 469 sportlast 34 riigist, see on absoluutne rekord osalejate arvu poolest. 49 sportlasega on esindatud Itaalia ja see on suurim võistkond.

Euroopa Meistrivõistluste koduleht | Euroopa MV stardiajad ja tulemused