Esimene võistluspäev oli edukas

Kahepaat lõpetas eelsõidu kuuendana näidates tulemust 7:07,51. Finišeerides lohutussõidus kolmandal positsioonil, tagasid Kristjan ja Joonas pääsu poolfinaalidesse. A- finaali pääsemiseks tuleb homme lõpetada oma poolfinaal esimese kolme hulgas. Poiste treener Aleksei Lipintsov ootab põnevusega võistluste edasist käiku, kuid tõdeb, et täna esimesel sõidul tehti palju vigu, kuid teisel sõidul parandasid end, mis tagas ka parema tulemuse.

Esimene võistluspäev oli Eesti tiimile edukas ning kõik paatkonnad pääsesid edasi. Eestlastest esimesena alustas võistlemist Greta Jaanson, kes oli oma eelsõidus tulemusega 8:21,45 teine. Otse poolfinaali pääses ainult sõidu võita ja nii pidi Greta peale lõunat võitlema edasipääsu nimel lohutussõidus. Enda lohutussõidu võitis ajaga 8:36,13, millega tagas koha esimese 12 hulgas. Homme hommikul toimuvas poolfinaalis tuleb A finaali pääsemiseks lõpetada esimese kolme hulgas.

Grete Alttoa ja Annabel Aroni eelsõit oli väga tasavägine ja meie kahepaat ületas finisijoone 4. positsioonil (7:46,01). Lohutussõidus tegid tüdrukud väga ilusa etteaste ja tulemusega 8:02,4 olid teised, millega teeniti pääs A-finaali (kohad 1-6).

Poiste paarisaeruline kahepaat lõpetas eelsõidu kuuendana näidates tulemust 7:07,51. Finišeerides lohutussõidus kolmandal positsioonil, tagasid Kristjan Lindsalu ja Joonas Toom pääsu poolfinaalidesse, kus jagatakse kohad 1 kuni 12. A- finaali pääsemiseks tuleb homme lõpetada oma poolfinaal esimese kolme hulgas. Poiste treener Aleksei Lipintsov ootab põnevusega võistluste edasist käiku, kuid tõdeb, et täna esimesel sõidul tegid poisid palju vigu, kuid teisel sõidul parandasid end, mis tagas ka parema tulemuse. Homme tuleb ka teha kaks väga head sõitu.

Võistlemist alustati täna hommikul kell 9:30 kohaliku aja järgi ja päeva viimane start toimus kell 15:45. Kõik Eesti paatkonnad tegid tänase päeva jooksul kaks starti ja õhtut sisustatakse puhkamise ja taastumisega.

Täna jõudis võistluspaika veel üks Tallinna Sõudeklubi liige, Jaarek Konsa, kes teeb Euroopa Meistrivõistlustel kohtuniku tööd.

Euroopa Meistrivõistluste tulemused | Informatsioon treeningutest