Telia sõudesarja III etapp tõi klubile 5 medalit

Jaanuari viimasel laupäeval oli sõudjatel tegus päev, sest toimus Alfa 2016, mis on ühtlasi Telia sisesõudesarja III etapp. Alfa`st on kujunenud Baltikumi suurim sisesõudmise võistlus 1000m distantsil. Tallinna Sõudeklubi oli seekord esindatud 22. sportlasega ning kodupubliku toetusega võideti 5 medalit. Telia sisesõudesarja viimane etapp toimub 5. märtsil Väike-Maarjas.

Kõige nooremas vanuseklassis ehk kuni 14. aastaste tüdrukute seas saavutas Katrin Saar 3. koha ajaga 3.55,8. Sama vanuseklassi poistest pidasid põneva duelli teisele ja kolmandale kohale Jaan Sander Klein (3.30,5) ja Daniil Ovsjannikov (3.30,8). Finaalis ehk 16. parima seas sõitsid veel Kristofer Leetma, kes pidi seekord leppima 5. kohaga (3.34,2) ja Uku Siim Timmusk saavutades ajaga 3.35,7 8. koha. Poistest pälvis Heinar Mitt 25. ja Karl Kristofer Orgse 27. koha.

Poiste B vanusegrupis noppis taaskord võidu Kristjan Lindsalu ajaga 3.06,6, kes on ühtlasi ka Telia sarja PB vanuseklassi üldliider. Esimese võistluskogemuse sai Daniel Janson (29. koht). Tüdrukute klassis saavutas Liisa-Marie Lääne tubli 4. koha ajaga 3.43,3 ja Irena Budanova 9. koha ajaga 3.52,5.

Kristjan Lindsalu – “Minu ettevalmistus Alfa võistluseks läks täpselt nii nagu treeneriga see planeeritud oli. Treeningplaan sai 100% täidetud ja tulemuseks uus isiklik rekord ja võit oma vanusklassis. Pärnu võistlusel olin ma teine napilt kaotades esikohale. Alfal võistlusel enda võidus kindel ei olnud, kuigi enda võimetes olin kindel. Eeldasin, et esikolmikusse peaks saama, mul läks hästi. Järgmisel võistlusel soovin näidata hea sõitu ja võita Eesti meistrivõistlused”.

Neidude klassis oli Kelli Siidirätsep 18. kohal, Merilin Saalits saavutas 20. ja Merli Saalits 23. tulemuse. Kasper Vaus, parandades võimsalt isiklikku rekordit, pidi leppima 26. kohaga ja Erik Heiki Veelmaa oli noormeeste klassis 28. kohal.

Meestest näitas eelsõidus head minekut Oskar Kuzmin, kes isikliku rekordiga ja eelsõitude kiirema ajaga pääses edasi finaali. Finaalis pidi Oskar tunnistama klubikaaslase Martin Kivilo edu. Martin saavutas finaalis ajaga 2.52,2 10. koha ja Oskar 2.55,3 14. koha. Kaasa tegi ka Madis Salumäe, kes esimesena jäi 0,2 sajandikuga finaalist välja ning saavutas 17. koha. Naistest võistles finaalis Maarja-Liis Salumäe, kes saavutas 13. koha. Kamen Alnek naiste kergkaalu klassis püstitas isikliku rekordi ning saavutas 2.koha.

Meesveteranide klassis oli võistlemas Sergei Moržakov, kes lõpetas sõidu 6. kohaga, näidates tulemust 3.15,4.

Telia sisesõudesarja viimane etapp toimub 5. märtsil Väike-Maarjas.