Eesti sisesõudmise meistrivõistlustelt klubile 6 medalit

5. märtsil selgitati Väike-Maarjas välja sisesõudmise Eesti meistrid 2000m distantsil, kus Tallinna Sõudeklubil õnnestus noppida 6 medalit – 2 kulda, 1 hõbe ja 3 pronksi. Ühtlasi selgitati välja ka Telia sisesõudesarja 2015-2016 hooaja parimad. Esimestena startisid meeste klassi võistlejad, kus suurepärast minekut näitas sel hooajal häid sõite teinud Martin Kivilo.

5. märtsil selgitati Väike-Maarjas välja sisesõudmise Eesti meistrid 2000m distantsil, kus Tallinna Sõudeklubil õnnestus noppida 6 medalit – 2 kulda, 1 hõbe ja 3 pronksi. Ühtlasi selgitati välja ka Telia sisesõudesarja 2015-2016 hooaja parimad.

Esimestena startisid meeste klassi võistlejad, kus suurepärast minekut näitas sel hooajal häid sõite teinud Martin Kivilo, kes pidi seekord vaid Allar Raja ja Andrei Jämsa paremust tunnistama ning tõusis pjedestaali kolmandale astmele. Martin läbis distantsi taas ajaga alla 6 minuti (5.58,1) ning tõusis Eesti edetabelis kõrgele 7. kohale.

Meeste klassis võistlesid veel Oskar Kuzmin, kes ajaga 6.09,1 saavutas 9.koha ja Madis Salumäe (tulemusega 6.20,1) 13. koha.

Järgmisena astusid võistlustulle C-vanuseklassi sõudjad ning neile, kui kõige noorematele, oli ette nähtud poole lühem distants, ehk 1000m. Tüdrukutest saavutas Merilin Lindre (ajaga 4.05,3) tubli 3. koha, tema klubikaaslane Katrin Saar oli kuues ning Liis Rebane üheksas. Sama vanuseklassi poiste sõit kujunes väga põnevaks, kus teise ja kolmanda koha medalit jäi lahutama vaid 1 sajandik. Tulises heitluses oli meie klubi poistest kiireim seekord Uku Siim Timmusk (ajaga 3.27,3), isiklik rekord andis Ukule teise positsiooni. Samuti isikliku rekordi teinud Daniil Ovsjannikov (3.27,4) pidi leppima 3.kohaga. Põnevust lisas ka Jaan Sander Klein, kes ajaga 3.29,9 jäi esimesena poodiumilt välja.

Tüdrukute B vanuseklassis osalesid Irena Budanova, kes saavutas (ajaga 8.02,4)  6.koha ja Liisa-Marie Lääne (ajaga 8.06,2) 8.koha. Poiste B klassis võidutses taaskord Kristjan Lindsalu, kes isikliku rekordiga 6.37,4 edestas järgmist konkurenti üle 7. sekundi ning sai kaela kuldse medali. Kristjan tegi väga eduka sisehooaja, kus ta võitis kolm etappi neljast ning võttis ühtlasi Telia sisesõudesarja üldvõidu. Tallinna Sõudeklubist osales võistlustules veel Markus Tali, kes saavutas 24.koha.

Noormeeste konkurentsis sai Kasper Vaus (ajaga 7.15,6) 14.koha. Naistest saavutas uue isikliku rekordiga (7.30,5) Maarja-Liis Salumäe 7.koha ja naiste kergekaalus võistlev Karmen Alnek (ajaga 7.22,3) 1.koha, parandades samuti oma parimat aega.

Väike-Maarjas selgitati välja ka 2015-2016 Telia sisesõudesarja hooaja parimad. Sari koosnes 4 etapist ning osaleda tuli vähemalt kolmel etapil. Tallinna sõudjad saavutasid järgmised tulemused:

TC Katrin Saar 3.koht
PC Daniil Ovsjannikov 2.koht
PC Kristofer Leetma 3.koht
PC Jaan Sander Klein 4.koht
PC Uku Siim Timmusk 6.koht
PC Heinar Mitt 16.koht
TB Liisa-Marie Lääne 5.koht
TB Irena Budanova 6.koht
PB Kristjan Lindsalu 1.koht
PB Markus Tali 25.koht
PA Kasper Vaus 11.koht
Nkk Karmen Alnek 1.koht
N Maarja-Liis Salumäe 6.koht
M Martin Kivilo 4.koht
M Oskar Kuzmin 8.koht

EMV kõik tulemused | EMV pildigalerii Concept2 lehel