Telia Sõudesarja II etapp möödus mitmete üllatustega

Laupäeval 19. detsembril toimus EMT-Elion sisesõudesarja II etapp. Seekord alustasid võistluspäeva 2000m distantsiga meeste põhiklass, kus meie klubi sportlane Martin Kivilo saavutas 3.koha jäädes alla vaid Tõnu Endreksonile ja Allar Rajale. Martin suutis alistada 6 minuti piiri, saades ajaks 5:59,2.

Laupäeval 19. detsembril toimus Telia sisesõudesarja II etapp. Tegu oli ka Pärnumaa lahtiste meistrivõistlustega ning seekord võtsid jõuproovil osa ka lõunanaabrid Lätlased.

Seekord alustasid võistluspäeva 2000m distantsiga meeste põhiklass, kus meie klubi sportlane Martin Kivilo saavutas 3.koha jäädes alla vaid Tõnu Endreksonile ja Allar Rajale. Martin suutis alistada 6 minuti piiri, saades ajaks 5:59,2. Meie klubist osales ka Oskar Kuzmin, kes saavutas 7.koha tulemusega 6:12,2.

Eesti koondise peatreener Matti Killing – “Mees on vastupidavast puust ja huvitav saab olema tema arengut jälgida. Eelkõige sooviks näha, milline on edenemine vee peal”. Peatreener lisas, et jälgis huviga Martin Kivilo etteastet, pidades noormehe sõitu võistluse ainsaks kõneväärseks üllatuseks.

Järgmisena astusid võistlustulle poisid B vanuseklass 1000m eelsõitudega, kust edasi 14 parima hulka ja finaali koha tagas endale Kristjan Lindsalu. Õhtuses finaalis tegi Kristjan hea sõidu ja saavutas 2.koha ajaga 3:08,3. Eelsõiduga pidid seekord leppima Tom Eesmaa 17.koht, Robert Haritonov 19.koht ja Markus Tali 29.koht. Sama vanuseklassi tüdrukutest võistlesid Liisa-Marie Lääne (5.koht ajaga 3:48,3) ja Irena Budanova (7.koht ajaga 3:53,3), kes mõlemad sõitsid välja oma isikliku rekordi.

12.-13.aastased poisid ja tüdrukud võistlesid 500m distantsil ning oma esimesel ergomeetri võistlusel saavutas Merilin Lindre 2:08,9 ajaga 11.koha. Poistest mahtusid esi kuude koguni 4 Tallinna Sõudeklubi liiget ja parimana lõpetas 2.koha saanud Uku Siim Timmusk (1:37,4), kes samuti tegi debüüdi sisesõudmises. Talle järgnes 3.koha saanud Kristofer Leetmaa (1:38,6) ja 4.aja välja sõitnud Daniil Ovsjannikov (1:39,9), ning kuues oli Jaan Sander Klein (1:40,3). Võistlesid veel Heinar Mitt, kes lõpetas võistluse 19.kohaga ja Martin Rooz oli 29.kohal.

Kõige nooremas vanuseklassis PD oli võistlusdistantsiks 250m ja oma esimese sisesõudmise võistluse tegi Andreas Lääne, kes saavutas 1:03,5 ajaga 8.koha.

Neidude A klassis 2000m distantsil oli tallinlastest parim Merilin Saalits, kes 8:23,0 ajaga saavutas 11.koha. Talle järgnes klubikaaslane Kelli Siidirätsep ning Merli Saalits sõitis välja 13.koha. Noormeestest tegi hea sõidu Kasper Vaus, kes uue isikliku rekordiga 7:17,3 saavutas 14.koha.

Võistluspäeva lõpetasid 2000m distantsiga naiste kergekaalu sõudjad ja naiste põhiklass. Karmen Alnek võidutses Nkk klassis 7:28,5-ga ja Maarja-Liis Salumäe lõpetas naiste põhiklassi 7.kohaga näidates aja 7:35,7.

2015 aastaks on võistlused lõppenud, kuid uuel aastal alustatakse Baltikumi suurima sisesõudmise võistlusega Alfa 2016, mis toimub 31.jaanuar Tallinnas. Tule ela omadele kaasa!