Sisesõudmise MM: Liisa-Marie Läänele hõbemedal ja neljas koht

Virtuaalsel MM-l võitis naiste U23 vanuseklassis hõbemedali meie klubi sportlane Liisa-Marie Lääne, saades kirja aja 1:34,3. Kokku võistles selles vanuseklassis 11 atleeti 10 eri riigist. Selle sõidu võitis Taani esindaja Vár Guriardóttir Hansen, kelle võiduaeg oli 1:30,7. Teisel päeval sai U23 naiste vanuseklassis Liisa-Marie Lääne 2000m distantsil neljanda koha ajaga 7:22,5. Selles vanuseklassis võitis esikoha Saksamaa esindaja Alexandra Föster ajaga 6:41,6.

24.02.-25.02.2022 toimusid virtuaalselt sisesõudmise maailmameistrivõistlused. Sellel võistlusel sõideti esimesel päeval 500m ning teisel päeval 2000m.

Esimesel võistluspäeval võitis naiste U23 vanuseklassis hõbemedali meie klubi sportlane Liisa-Marie Lääne, saades kirja aja 1:34,3. Kokku võistles selles vanuseklassis 11 atleeti 10 eri riigist. Selle sõidu võitis Taani esindaja Vár Guriardóttir Hansen, kelle võiduaeg oli 1:30,7. Kolmandale kohale tuli Poola sõudja Julia Stępień, kelle aeg oli 1:35,5.

Alles hiljuti Covid viiruse läbipõdenud, oli Lääne esimese sõidu eel ensekindel ning eesmärk oli sõita isiklik rekord, mida suutis ta ka teha. “Sõidu ajal oli tunne hea ja kõik klappis. Sõitsin täpselt nii, nagu olin planeerinud”, ütles Lääne ja sai järgmist võistluspäeva oodata sama heade tunnetega. Teisel päeval plaanis Liisa-Marie Lääne taas isikliku rekordi sõita.

Eestisse tuli esimesel päeval veelgi medaleid: naiste U19 vanuseklassis saavutas hõbemedali Viljandi sõudja Doris Meinbek, kelle aeg oli 1:32,7. Meeste U23 vanuseklassis saavutas hõbemedali Meinbeki klubikaaslane Leo Muiste, kelle lõpuaeg oli 1:15,7.

Teisel päeval sai U23 naiste vanuseklassis Liisa-Marie Lääne 2000m distantsil neljanda koha ajaga 7:22,5. Selles vanuseklassis võitis esikoha Saksamaa esindaja Alexandra Föster ajaga 6:41,6. Teiseks tuli Viljandist pärit Doris Meinbek, saades kirja aja 7:05,3. Kolmandale kohale tuli Läti sportlane Diana Bulaša (7:15,7).

Sõidu lõpus tsiteeris Liisa-Marie Lääne Kaido Kaabermad: “Neljas koht on jama”, sest ei suutnud sõita nii nagu plaanis. Lääne ei heida meelt ja teeb tööd edasi, et täita oma eesmärk saada uus isiklik rekord.

U19 naiste vanuseklassis teenis meistritiitli Viljandi SK sõudja Doris Meinbek, kus sai kirja võiduaja 6:55,9. Tema klubikaaslane Rainer Oras saavutas samavanuseliste meeste seas teise koha ajaga 6:15,8.

Kas teadsid, et aastal 2021 toimusid kõige esimesed virtuaalsed maailmameistrivõistlused sisesõudmises. Paljud võistlused peeti virtuaalselt juba ka aastal 2020.

Kogu info ja otseülekaded võistluste kohta on World Rowingu koduleheküljel. Kõiki sõitude tulemusi vaata siit.

Järgmine võistlus on Eesti MV sisesõudmises, mis toimub 5. märtsil virtuaalselt.

Liisa-Marie isiklikud toetajad: KIA, Weekend shoes, Saue vald.