3000m testjooksul Läänele esikoht, Holostsõhh kolmas

Laupäeval, 12.02.2022, toimus Pärnus koondisesse kanditeerijatele korraldatud testjooks 3000 meetris, kust võtsid osa ka Tallinna sõudeklubi sportlased. U23 vanuseklassi naiste seas näitas kiireimat jooksusammu Liisa-Marie Lääne, kes võitis enda vanuseklassis esikoha ajaga 14:16,9. Teise koha sai Narva SK Energia sõudja Deysner Vlada, kes sai kirja aja 15:03,4.

Laupäeval, 12.02.2022, toimus Pärnus koondisesse kanditeerijatele korraldatud testjooks 3000 meetris, kust võtsid osa ka Tallinna sõudeklubi sportlased.

U23 vanuseklassi naiste seas näitas kiireimat jooksusammu Liisa-Marie Lääne, kes võitis enda vanuseklassis esikoha ajaga 14:16,9. Teise koha sai Narva SK Energia sõudja Deysner Vlada, kes sai kirja aja 15:03,4.

Samavanuste meeste klassis jooksis end kolmandale kohale Artjom Holostsõhh, kelle lõpuaeg oli 10:18,5. Jooksust võtsid osa ka Karl Kristofer Orgse (11:58,9), Jaan Sander Klein (12:02,2) ning Uku Siim Timmusk (12:18,1), kes said kohad vastavalt 10, 11 ja 12. Selle jooksu võitis SAK Tartu esindaja Rein Muda ajaga 10:11,8 ning teisena lõpetas Narva SK Energia esindaja Mihhail Netšajev, kes sai kirja aja 10:16,3.

Kas teadsid, et U23 meeste maailmarekord 3000 meetris on 7:20,67, mille omanik on Keenia jooksja Daniel Komen. Naistest on kiireimini jooksnud seda distantsi Hiina jooksja Wang Junxia ajaga 8:06,11. U23 meeste vanuseklassi Eesti rekord samal distantsil on 7:59,4 ning selle aja jooksis Aleksander Tšernov. Naiste rekordi omanik on Ille Kukk, kes on jooksnud välja aja 9:24,9.

U19 meeste vanuseklassis jooksis edukalt Christopher Hein, kes finišeerus viiendana ajaga 11:39,4. Selles vanuseklassis võtsid kolmikvõidu Narva SK Energia sõudjad Anton Kašurnikov (11:08,3), Daniil Svetlanov (11:18,0) ja Aleksei Nikitin (11:18,4).