Oskar Kuzmini tegemised Horvaatia laagris ja Croatian Open’il

24. märtsil pakkis Eesti sõudjate paremik oma asjad ning nad asusid treeninglaagrisse Horvaatiasse. Nende hulgas oli ka Tallinna Sõudeklubi liige Oskar Kuzmin. Küsisime veidi Oskari käest, kuidas laagri eluolu oli. „Treenisime koos Pärnu Sõudeklubi esindaja Arnold Sanglepaga paaris- ning üksikaeru kaheseid ja vahel üheseid.

24. märtsil pakkis Eesti sõudjate paremik oma asjad ning nad asusid treeninglaagrisse Horvaatiasse. Nende hulgas oli ka Tallinna Sõudeklubi liige Oskar Kuzmin. Küsisime veidi Oskari käest, kuidas laagri eluolu oli.

„Ilm oli seal ilus, soe ja sai juba nautida suve, mida Eestis annab veel kaua oodata. Laagri alguses oli küll pilvine ning sadas, aga õnneks on nüüd kõik muutunud ja vesi on vaikne ning päike paistab“, räägib Kuzmin ilmaoludest.

„Treenisime koos Pärnu Sõudeklubi esindaja Arnold Sanglepaga paaris- ning üksikaeru kaheseid ja rutiini rikkumiseks ka vahel üheseid. Trennid sujusid hästi ja palju nuriseda polnud, istusime ju alles Horvaatias ühte paati kokku. Kõik trennid tegime Horvaatias Matti Killingu kurja pilgu all.“

„Treeningpäeva pikkuseks, mis koosnes hommikujooksust ja kahest veetrennist või vahel ka jõusaalist, tuli umbes 3,5- 4h. Jõusaalis käisime kaks korda nädalas oma lihastoonust hoidmas.“

„Laagri esimestel nädalatel oli treeningute eesmärk koguda veekilomeetreid ja lihvida tehnikaid. Lõigutrenne hakkasime tegema alles nädal enne Croatian Openit, kus võistlemas käisime.“

Üksikaeru duo Kuzmin-Sanglepp võistlesid tuntud Croatia Openil, kus esimesel päeval võistid B-finaali ja teisel päeval olid ajaga 8.14,31 viiendad teise Eesti duo Koppel-Laiuse ees.

Nüüdseks, kui kõik Eesti sõudjad on tagasi kodumaal ja taastuvad korralikust kolme nädalasest koormusest tuleb juba mõtted seada Emajõe karika ja katsevõistluste suunas.