Meie mehed maailmameistrivõistlustel

23.- 27. juulil peeti Itaalias U-23 Maailmameistrivõistlused. Eesti oli nimetatud suurvõistlusel esindatud 6 sportlasega ja nendest kaks oli Tallinna Sõudeklubi liikmed. Jüri-Mikk Udam võistles ühepaadis ja Oskar Kuzmin koos Pärnu Sõudeklubi sportlasega Arnold Sangleppaga konkureerisid parimate kohtade nimel üksikaeru kahepaadis.

Esimesena eestlastest startis Jüri-Mikk, kes pidi edasipääsemiseks lõpetama oma eelsõidu vähemalt neljandal positsioonil. Püstitatud ülesanne sai täidetud ja resultaat 7.18,7 andis võimaluse võidelda kohtade pärast 24. parema seas. Veerandfinaalis edasipääsemiseks oli vaja lõpetada oma sõit vähemalt kolmandal positsioonil.

Veerandfinaali lõpetas Jüri-Mikk ajaga 7.31,8 kuuendal positsioonil, mis tühistas šansi pääseda 12. parema ühepaadi mehe sisse. C finaalis pidi meie klubi tubli sportlane leppima samuti kuuenda kohaga, mis tähendas 2014. aasta U-23 Maailmameistrivõistlustelt 24. kohta.

“Teadaolevalt koguneb maailmameistrivõistlustele maailma paremik, konkurents on väga tugev. Füüsiliselt ei suutnud ma vajaliku teravust saavutuda, oli ka vaimselt raske, sest mind vaevasid viimased 1,5 kuud seljaprobleemid. Kõik sõidud mida olen MM-l teinud, olid tehtud 100%-liselt. Võistlusel sain ka kinnitust, et seljahädad mind rohkem ei sega ja saan pühendunult edasi treenida”- rääkis Jüri-Mikk.

Oma esimese sõidu tegid Oskar ja Arnold eelsõidus 24. juulil, kus lõpetasid tugevas konkurentsis 5. positsioonil ajaga 7.12,8. See koht otsest edasipääsu poolfinaali ei taganud ja nii anti neile võimalus teha seda läbi lohutussõitude. Ka seekord saavutati 5. koht tulemusega 7.11,6. C finaal lõpetati ajaga 7.03,2 neljandana, mis andis kokkuvõttes 16. koha.

“Kohe esimeses sõidus olime hädas paadikiirusega, ka tiitlivõistluste kogemustest jäi puudust. Kohe stardist jäime konkurentidest maha ja distantsi poole peal hakkas ka tehnika lagunema. Nüüd teame, millega peame veel kõvasti tööd tegema”- rääkisid Oskar ja Arnold.

Järgmised võistlused, kus saab näha Tallinna Sõudeklubi sportlasi on täiskasvanute ja veteranide Eesti Meistrivõistlused, mis toimuvad 2.-3. augustil Pärnus. Stardis saab näha ka Tallinna Sõudeklubi kaheksapaati.