Üks kuld ja kolm hõbedat

Selle aastased Eesti Meistrivõistlused tõid Tallinna Sõudeklubile ühe kuld- ja kolm hõbemedalit. Väärikalt esinesid veteranid, kes võitsid suurema osa medalitest. Ainsa kuldmedali võitis veteranide klassis Sergei Moržakov, kes pidi läbima veteranidele kohase 1000 meetrilise distantsi. Hõbemedali naisveteranide ühepaatide klassis võitis Sirli Kruusmaa ja teise hõbeda samuti veteranide seast, tõi meie klubile Toivo Zoova.

Selle aastased Eesti Meistrivõistlused tõid Tallinna Sõudeklubile ühe kuld- ja kolm hõbemedalit. Väärikalt esinesid veteranid, kes võitsid suurema osa medalitest. Ainsa kuldmedali võitis veteranide klassis Sergei Moržakov, kes pidi läbima veteranidele kohase 1000 meetrilise distantsi. Hõbemedali naisveteranide ühepaatide klassis võitis Sirli Kruusmaa ja teise hõbeda samuti veteranide seast, tõi meie klubile kaheksapaatide mikstiimides Toivo Zoova.

2000 meetrilisel distantsil võistlesid teised meie klubi sportlased ja parima tulemuse tegi Oskar Kuzmin oma SK Pärnu paarimehega Arnold Sangleppaga. Tandem tegi suurepärase stardi ja juba 500m peal oldi teistest selgelt ees. 1000m peal läksid juhtima juba Allar Raja ja Kaur Kuslap, kes sõidu ka võitsid ajaga 6.53,1, Oskari ja Arnoldi ajaks fikseeriti 6.58,8.

Naiste paarisaeru kahepaatides olid Maarja-Liis Salumäe ja Triin Kaal kuuendad, neiste neljapaatides olid nad koos Grete Piirsoo ja Sirli Kruusmaaga poolfinaalis neljandad, mis kahjuks finaalikohta ei taganud. Meeste üksikaerulistes neljapaatides oli stardis ka meie paat, kuhu kuulusid Cristofer Hillep, Oskar Kuzmin, Madis Salumäe ja Karl-Martin Miidu. Paatkond ajaga 6.29,7 lõpetas finaali neljandal positsioonil.

Kaheksapaatide finaalis oli meie klubi meeskond kuues. Koosseisu kuulusid Cristofer Hillep, Oskar Kuzmin, Madis Salumäe, Karl-Martin Miidu, Martin Kivilo, Jan-Enriko Laidsalu, Aleksei Lipintsov, Reigort Torm ja roolimees Oliver Leisalu.

Klubi treeneri Aleksei Lipintsovi sõnul ei suuda Tallinna SK sportlased täiskasvanute meistrivõistlustel veel konkurente üllatada, aga selle nimel tehakse usinalt tööd, et järgmisel aastal juba paremini võistlustel esineda. “Väga positiivne oli see, et meie klubi pole ammu nii suurelt tiitlivõistlustel esindatud. Stardis olid naiste neljapaat, naiste kahepaat, meeste neljapaat ja kahepaat ning kaks ühepaati. Saime ka meeste kaheksapaadi kokku.”

“Juba 23.-24. august toimuvad Pärnus Noorte ja U-23 Eesti Meistrivõistlused, kus oleme jälle stardis oma klubi parimate sportlastega.”

Eesti Meistrivõistluste tulemused | Delfi pildigalerii