Liisa-Marie Lääne virtuaalsel sisesõudmise MM-l 5-s

23-27. veebruaril toimuvatel virtuaalsetel sisesõudmise Maailmameistrivõistlustel sai Tallinna Sõudeklubi sportlane Liisa-Marie Lääne 5. koha. Tõeliselt sprintliku 500m distantsi läbis Liisa-Marie 1.34,5-ga, mis on sportlase uus isiklik rekord. Liisa-Marie osales võistlusel enda kodus Covid-19 ajaks elutoast ümberehitatud jõusaalist, kus ta igapäevaliselt treenib sõudeergomeetril ja kasutab raskusi harjutuste tegemiseks.

23.-27. veebruaril toimuvatel virtuaalsetel sisesõudmise Maailmameistrivõistlustel sai Tallinna Sõudeklubi sportlane Liisa-Marie Lääne 5. koha. 500m distantsi läbis Liisa-Marie 1.34,5-ga, mis on sportlase uus isiklik rekord.

Virtuaalne võistlemine tähendas seda, et kõik osalejad üle terve maailma viibisid võistluspäeval enda kodudes või koduklubides ja olid läbi interneti võrgu ühendatud võistlusprogrammiga.

Liisa-Marie osales võistlusel enda kodus Covid-19 ajaks elutoast ümberehitatud jõusaalis, kus ta igapäevaliselt treenib sõudeergomeetril ja kasutab raskusi harjutuste tegemiseks.

“Minule Liisa sõit väga meeldis, lõpuspurt oli võimas ja isiklik rekord sai parandatud. Koht oli viies, aga minu jaoks ei ole see nii oluline. Põhiline, et sportlane areneks ja oleks igal võistlusel parem kui eelmisel. Neid asju arvestades oli kõik hästi. Nüüd on vaja treeningutel kõvasti vaeva näha ja näidata ennast võistlustel vee peal”, rääkis Liisa treener.

Maailmameistriks tuli inglane Charlotte Dixon ajaga 1.31,9. Teiseks tuli taanlane Var Hansen 1.32,9-ga kolmandaks egiptlane tulemusega 1.33,2.

Järgmine jõuproov toimub 6. märtsil, kus parimad Eesti sõudjad võtavad mõõtu klasikalisel 2000m distantsil samuti virtuaalselt. Eesti Sõudeliit teeb võistlusest otseülekanne.