Eesti Meistrivõistlused sisesõudmises

Tänavu kõik neli sisesõudesarja etapi toimusid virtuaalselt. Eesti Meistrivõistlused klassikalisel distantsil olid viimaseks etapiks ja nüüd võib talvist hooaega kulutada lõpenuks. 6. märtsil ühendasid sõudjad taaskord enda treeningvahendeid arvuti ja interneti abiga võistlussüsteemiga Time-Team ja võtsit mõõtu 2km distantsil. Karmidest Covid-19 piirangutest sõltuvalt ei saanud kõik meie klubi sportlased mõõduvõtul osa võtta. Need, kes võistlesid said hästi endale püstitatud eesmärkidega hakkama ja mitmed medalikohad toodi ikka koju.

Tänavu toimusid kõik neli sisesõudesarja etappi virtuaalselt. Eesti Meistrivõistlused klassikalisel distantsil olid viimaseks etapiks ja nüüd võib talvise hooaja kuulutada lõppenuks. 6. märtsil ühendasid sõudjad taaskord enda treeningvahendid arvuti ja interneti abiga võistlussüsteemi Time-Team ja võtsit mõõtu 2km distantsil.

Karmidest Covid-19 piirangutest sõltuvalt ei saanud kõik meie klubi sportlased mõõduvõtul osaleda. Need, kes võistlesid, said hästi endale püstitatud eesmärkidega hakkama ja mitmed medalikohad toodi koju.

Esimese medali võitis naiste arvestuses Katariina Johanna Järvsoo, kes tulemusega 7.31,1 saavutas kolmanda koha. Meeste U23 klassis sai Uku Siim Timmusk teise ja Jaan Sander Klein kolmanda koha. Ajad vastavalt 6.16,5 ja 6.17,8. Kristjan Lindsalu lõpetas sõidu 6. tulemusega 6.25,1.

“Olin tõsiselt valmistunud selle aasta Eesti meistrivõistlusteks, kuna eelmistel etapidel ma ei osalenud siis oli keeruline enda hetkelist vormi hinnata. Enne starti polnud lõplikult enesekindel oma võimetes, kuid startisin kindlalt ja suutsin end hoida terve sõidu jooksul esimeste seas. Lõpus oli veel jõudu spurdiks jaoks. Lõpetasin isikliku rekordiga ja olen selle üle väga õnnelik,” rääkis Jaan Sander Klein.

Naiste U23 võistlusklassis pronksise autasu sai Liisa-Marie Lääne, kelle tulemuseks fikseeris ajavõtt 7.17,7. Poiste A klassis oli Karl Kristofer Orgse 4. (6.29,6) ja Artjom Holostõhh sai 8. koha (6.43,5). C-klassis võistelnud Meribel Pau lõpetas 1000m distantsi ajaga 4.12,2 mis andis talle 10. kohta.

Sportlased jätkavad kodustes tingimustes treenimist ja ootavad ilma soojenemist, et saaks väljas treeningutega jätkata. Osa meie klubi sportlastes siirduvad nädala pärast noortekoondise koosseisus treeninglaagrisse Horvaatias.