Kristjan Lindsalu sõidab U19 Euroopa Meistrivõistlustele

4.-5. mai toimusid koondise katsevõistlused, millest sõltus Euroopa Meistrivõistlustele sõitva Eesti koondise koosseis. Klubi esindas neli sportlast: Irena Budanova, Liisa-Marie Lääne, Kristjan Lindsalu ja Martin Kivilo. Lõpptulemusena teenis Tallina Sõudeklubist Euroopa Meistrivõistluste koha Kristjan Lindsalu paarisaerulisel kahepaadil koos Viljandi Sõudeklubi sportlasega Joonas Toom.

Möödunud reedel ja laupäeval, 4.-5. mai toimusid koondise katsevõistlused, millest sõltus Euroopa Meistrivõistlustele sõitva Eesti koondise koosseis. Klubi esindas neli sportlast: Irena Budanova, Liisa-Marie Lääne, Kristjan Lindsalu ja Martin Kivilo.

Reedesel päeval võisteldi ühepaatidega, mille põhjal moodustati järgmiseks päevaks suuremad paatkonnad. Toimusid nii eel- kui ka finaalsõidud. Irena Budanova ja Liisa-Marie Lääne saavutasid mõlemad sama vanuseklassi erinevates eelsõitudes teised kohad. Finaalis saadi vastavalt kolmas ja neljas koht. Kristjan Lindsalu võitis oma vanuseklassis eelsõidu, seejärel võidutses Kristjan finaalsõidus. Teisena lõpetas U23 vanuseklassis võistelnud Martin Kivilo oma eelsõidu. Finaalis pidi ta leppima 5. kohaga.

Laupäevaks moodustati kahesed ja neljased paatkonnad. Võistlustulle astusid Liisa-Marie Lääne koos Viljandi Sõudeklubi sportlasega Helene Dimitrijev ning Irena Budanova koos Pärnu Sõudeklubi Kalev sportlasega Kadri Vilbaste. Kahestel platseerusid Liisa ja Helene teiseks ning Irena ja Kadri neljandaks. Kristjan Lindsalu sai koos Viljandi Sõudeklubi sportlasega Joonas Toom sõita kahest ning ka seal saavutasid esimese koha. Martin Kivilo moodustas kahepaadi Narvast pärit sõudjaga Nikita Konstantinov, sõidu lõpetasid neljandal positsioonil.

Lisaks moodustati ka neljaste paatide kooseisud, millest ühte kuulus ka Kristjan Lindsalu. Neljastel võisteldi koos erinevate vanuse- ja kaaluklassidega ning ajaga 6:08,3 saavutati neljas koht. Martin Kivilo paatkond finiseeris kolmanda tulemusega.

Lõpptulemusena teenis Tallina Sõudeklubist Euroopa Meistrivõistluste koha Kristjan Lindsalu paarisaerulisel kahepaadil koos Viljandi Sõudeklubi sportlasega Joonas Toom. Lindsalu jaoks oli just individuaalne võistlus olulisem, „Eelsõidus testisin oma võimeid ning vastaste omi, samas hoidsin oma keha finaali jaoks.” Finaal oli olnud väga raske ning muutlik ilm ei võimaldanud soovitud aega sõita. Pärast individuaalset võistlust toimus pingelangus ning võit kahesel oli pigem boonuseks, kuid paat oli Toomiga liikunud üllatavalt hästi kommenteeris Lindsalu.

Palju tööd on vaja veel enne ära teha, et tehnika ühtima saada, kuid Toomil jõudu ja tahtejõudu on, mis kuluvad kindlasti ära nentis Lindsalu lootusrikkalt. Jääme huviga ootama võistluseid, mis toimuvad Prantsusmaal Graveline’is 25.-26. mail.

Katsevõistluste tulemused | Informatsioon treeningutest