Intervjuu Kristjan Lindsaluga Eesti Meistrivõistlustest

Ühepaadil tundsin, et jään teistele alla kõikides aspektides. Pean veel treeningutel kõvasti tööd tegema. On vaja lihvida maha tehnika vead ja ületada oma vaimsed piirid. Neljapaadi tulemusega jäin seekord rahule. Ise tunnen, et panustasin neljapaati nii palju kui suutsin. Saime pronks medali ja mina sain suurepärase kogemuse.

Kuidas sattusid täiskasvanute EMV-le? Millised olid sinu ootused selleks võistluseks?

Ma võistlen veel B-klassi vanusegrupis ja täiskasvanute EMVle saadeti mind eelkõige selleks, et saaksin näidata oma võimeid ühepaadil ja edestada omavanuseid konkurente.

Mis paadiklassides sa võistlesid ning kuidas läks?

Võistlesin M1x, M4x ja M8+ võistlusklassides. Pearõhk oli seekord ühepaadil, kaheksa- ja neljapaadis saavutatud pronksmedalid olid pigem boonuseks. Ühepaadil jäin seekord oma eelsõidus neljandaks. Kokku oli kolm eelsõitu ja igast eelsõidust pääses finaali kaks kiiremat meest.

Milline tunne oli sõita koos professionaalidega ühes paadis?

Professionaalidega ühes paadis sõites oli peamine erinevus pigem psühholoogiline. Loomulikult oli tunda ka seda, et jään maha nii jõu kui ka tehnika poolest. Vaimselt tundsin vajadust panustada nii palju kui suudan, et olla võimalikult võrdne meeskonna liige. Kohusetunne ei lubanud paatkonda alt vedada.

Kuidas oli sõita koos oma treeneriga ühes paadis?

Treeningu eesmärgil olen teeneriga ühes paadis istunud eelnevalt kolmel korral. Kaks korda kahepaadis ja ühe korra neljapaadis. Kuid võistelda treeneriga ühes paadis on eriline kogemus. EMV neljapaadis tundsin ennast treeneriga võrdselt, kuna tema ei olnud eessõudja ning seega mitte komandör, vaid meeskonna liige.

Kuidas oli sõita võidu Olümpiale mineva neljapaadiga?

Olümpiapaadiga võidusõit pakkus lisapinget, kuna nende osalus tähendas seda, et teistel osalejatel on saadaval vaid kaks medalit, hõbe ja pronks. Samas oli motiveeriv näha maailma tasemel paati meiega võidu sõitmas.

Kuidas hindaksid oma sõitu ning kuidas loodad end parandada?

Ühepaadil tundsin, et jään teistele alla kõikides aspektides. Pean veel treeningutel kõvasti tööd tegema. On vaja lihvida maha tehnika vead ja ületada oma vaimsed piirid. Neljapaadi tulemusega jäin seekord rahule. Nagu ütles treener Aleksei: ”Tallinna Sõudeklubi pole aastaid suutnud välja panna konkurentsivõimelist neljapaati meeste klassis”. Ise tunnen, et panustasin neljapaati nii palju kui suutsin. Saime  pronks medali ja mina sain suurepärase kogemuse. TÜSK-I, Viljandi ja Tallinna meestest moodustatud kaheksapaadiga saime lisaks veel ühe pronksi, kuigi hõbe oli käeulatuses, me ei suutnud seda seekord võita.

Kuidas on edasi?

Täiskasvanute EMV-ga hooaeg veel ei lõppenud. Tähtsam võistlus on alles ees.  Eesti noorte ja U-23 meistrivõistlused 6-7augustil Pärnus. Püüame treeneriga teha ideaali lähedast ettevalmistust. Võistlustel teen kõik, et olla parim oma vanuseklassis.

Intervjueeris Erik Heiki Veelmaa

EMV tulemused | lisainformatsioon treeningutest