Film The Novice: sõudes eesmärkide poole

17. detsembril tuli välja film pealkirjaga The Novice (eesti keeles Algaja), mis on nii spordi- kui ka õudusfilm. Filmi räägib 18-aastasest üliõpilasest Alex Dallist, kes on spordikauge inimene, kuid otsustab alustada sõudmistreeningutega ja pääseda ülikooli kaheksapaadi koosseisu. Alex paneb eesmärgi saavutamise nimel proovile oma kehalised võimed ning näitab sihikindluse pahupoolt ehk kuidas jõutakse enesehävimiseni.

17. detsembril tuli välja film pealkirjaga The Novice (eesti keeles Algaja), mis on nii spordi- kui ka õudusfilm. Filmi räägib 18-aastasest üliõpilasest Alex Dallist, kes on spordikauge inimene, kuid otsustab alustada sõudmistreeningutega ja pääseda ülikooli kaheksapaadi koosseisu.

Alex paneb eesmärgi saavutamise nimel proovile oma kehalised võimed ning näitab sihikindluse pahupoolt ehk kuidas jõutakse enesehävimiseni. Selle käigus hirmutab Alex oma tüdruksõpra ja kaugeneb kõikidest inimestest enda ümber.

Režisöör ja stsenarist, Lauren Hadaway, kes oli ise sõudja ülikooli ajal, annab filmis edasi enda kogemusi. Peaosas mängib Isabelle Furhman. Filmi tegevus toimub väljamõeldud ülikoolis ja kajastab halastamatuid treeninguid tõepäraselt. Filmi jaoks pidi Isabelle Furhman päriselt treenima end vormi ja sõitma ergomeetril lõike.

Originaaluudis ja intervjuu Isabelle Furhmaniga