Pärnumaa MV-l Lääne ja Hein taas kullal

Möödunud nädalavahetusel, 12.12.2021, toimus virtuaalselt Sisesõudmise II etapp ehk Pärnumaa ja ESS Kalev MV. Sellel võistlusel on põhidistants 2000m ning C-klassil 500m. Tallinna Sõudeklubi noored näitasid taas head vormi ja said kõrgeid kohti. Tüdrukute C-klassis saavutas 17 võistleja seas teise koha Meribel Pau ajaga 1:49,7 ning neljandale kohale sõitis end Arina Holostsõhh. Järgmine võistlus on Alfa, mis toimub 22. jaanuaril.

Möödunud nädalavahetusel, 12.12.2021, toimus virtuaalselt Sisesõudmise II etapp ehk Pärnumaa ja ESS Kalev MV. Sellel võistlusel on põhidistants 2000m ning C-klassil 500m. Tallinna Sõudeklubi noored näitasid taas head vormi ja said kõrgeid kohti.

U23 naiste vanuseklassis saavutas taas kuldmedali Liisa-Marie Lääne, saades kirja aja 7:18,1. Teine oli Pärnu SK sõudja Cäroly Paatsi ajaga 7:37,0 ning kolmas Pärnu Spordikooli kasvandik Heike Lehiste ajaga 7:40,6.

Samavanuste meeste seas saavutas 6. koha Jaan Sander Klein ajaga 6:22,9. Sõidu võitis Viljandi SK sõudja Leo Muiste ajaga 6:00,3. Teise koha sai TÜS esindaja Kaarel Kiiver ajaga 6:05,0 ning kolmas oli SAK Tartu sõudja Rein Muda, saades kirja aja 6:16,0.

Poiste A-klassis näitas taas väga head sõitu Christopher Hein, kes võitis kuldmedali ajaga 6:27,1. Romet Heinalo saavutas 13. koha, saades kirja aja 7:25,2. Teise koha sai SK Energia sõudja Daniil Svetlanov ajaga 6:36,0 ning kolmas oli Pärnu SK sõudja Brenet Volmerson ajaga 6:39,9.

Poiste B-klassis tegi hea sõidu Aleksei Luzhnov, kes saavutas 30 võistleja seas 14. koha ajaga 7:22,8 ning Jesper Jüssi sai 25. koha ajaga 8:14,2. Selle sõidu võitis SAK Tartu sõudja Oliver Hanson ajaga 6:51,6. Teise koha sai Pärnu SK sportlane Robin Hunt ja kolmas oli sama klubi esindaja Sebastian Orav. Ajad vastavalt 6:53,1 ja 6:59,5.

Tüdrukute C-klassis saavutas 17 võistleja seas teise koha Meribel Pau ajaga 1:49,7 ning neljandale kohale sõitis end Arina Holostsõhh, kes sai kirja aja 1:53,0. Selle sõidu võitis Viljandi SK sõudja Liisa Sindi ajaga 1:48,0 ja kolmas oli Pärnu SK esindaja Lisandra Šapkin ajaga 1:51,4.

Samavanuste poiste seas näitas head sõitu Edvard Grintsevitsh, kes sai 31 võistleja seas 10. koha ajaga 1:51,5. Sõidu võitis Pärnu SK sõudja Milan Stankevitš ajaga 1:36,2. Teise koha sai Viljandi SK kasvandik Robert Alp ja kolmas oli sama klubi sõudja Mattias Järv. Ajad vastavalt 1:38,6 ja 1:39,2.

Meeste kergekaalus sai 5. koha Artjom Holostsõhh ajaga 6:38,5. Selles sõidus oli esimene Viljandi SK sõudja Kermo Randmäe ajaga 6:20,4. Teiseks sai Pärnu Kalev sõudja Ander Koppel ning kolmandaks TÜS sõudja Karl August Ruusalepp. Ajad vastavalt 6:21,3 ja 6:27,5.

M40+ vanuseklassis sai 3. koha Indrek Tamm ajaga 3:09,9 ning M60+ vanuseklassis saavutas 4. koha Aldur Parts ajaga 3:34,4.

Kas teadsid, et maailma kõige pikema võistlusdistantsiga võistlus on Tour du Lac regatt, mis toimub Šveitsis Geneva järvel ning seal sõuakse järjest 160km. Esimest korda toimus see võistlus aastal 1972.

Järgmine võistlus on Alfa, mis toimub 22. jaanuaril.