Esimene treeninglaager Kreekas

03-16.14 viibib osa Tallinna Sõudeklubi sportlastest välismaal kahenädalasel treeninglaagris Kreeka väikelinnas Kastorias. Linn ise asub poolsaarel ja järv kus treenitakse, on sõudmiseks ideaalne nii suuruse kui ka ilmaolude poolest. Peegelsile vesi ja 14-16 kraadine õhutemperatuur annab võimaluse teha veepeal treeninguid kaks korda päevas ja koguda vajaminevaid kilomeetreid.

03-16.14 viibib osa Tallinna Sõudeklubi sportlastest välismaal kahenädalasel treeninglaagris Kreeka väikelinnas Kastorias. Linn ise asub poolsaarel ja järv kus treenitakse, on sõudmiseks ideaalne nii suuruse kui ka ilmaolude poolest. Peegelsile vesi ja 14-16 kraadine õhutemperatuur annab võimaluse teha veepeal treeninguid kaks korda päevas.

Tallinna Sõudeklubi treener Aleksei Lipintsov räägib: “Asusime teele laupäeva (01.11) hommikul Pärnust. Klubi väikebussi taga on käru, kuhu mahtus neli ühepaati, neli jalgratast, neli paari aere ning mõned vajalikud asjad veel. Kohale jõudmiseks oli vaja läbida meil 2700 km, kuigi seda tuli natukene rohkem kuna meie navigaator ei tahtnud otsemaid teid otsida.

Kohale jõudsime esmaspäeva varahommikul kell 4. Leidsime kiirelt klubi kus pidime esialgselt peatuma ja siis hakkasime otsima ööbimiskohta, kuhu olime eelnevalt kohad broneeritud. Võttis see kõik ikka päris palju aega, sest Kastoria linn asub mäe peal ja kitsaid ja käänulisi teid pidi sõita oli suhteliselt harjumatu ja raske.

Leides ööbimiskoha üles, kolisime kohe sisse ja tutvusime peremehega, kes on endine Kreeka rahvuskoondisesse kuulunud sõudja. Ööbimiskoht on meil  kahekordne külalistemaja, mis on järvest 8 km kaugusel ja asub mäe tipus 1100m kõrgusel merepinnast.

Peale väga rikkaliku ja hiiglaslike portsjonitega lõunat läksime tagasi sõudeklubisse, et paadid kokku panna ja tutvuda sõudmise võimalustega. Kohaliku treeneriga, kes on naiste kergekaalu kahepaadi olümpiavõitja, jutuajamist pakkus ta meile võimalust minna teise sõudeklubisse, kuna neil pidid tingimused olema natukene paremad.

Nii me tegimegi ja sõitsime poolsaare teise poolde ja rääkisime sealsete ülemustega. Neid on siin väga palju! Saime kokkuleppele, pidime vormistama mõned dokumendid ja saimegi enda käsutusse paadikuuri, kuhu saime panna enda paadid ja sinna mahtus ka meie käru. Meil lubati kasutada ka riietusruume ja ka nende jõusaali.

Esimene treening toimus meil teisipäeva hommikul kell 09.00. See järv on mega suur ja väga ilus. Vesi on peegelsile ja järve ümbritsevad kõrged mäed. Sõuad ja sinust lendavad mööda suured valged pelikanid. Neid on siin väga palju ja pilt on eksootiline. Kuna tuule tugevus on siinkandis alati nullilähedane siis 14-16 kraadi on piisavalt soe, et kergemate riietega veepeal olla.

Esimeses trennis sõudsime rahulikus tempos kohe kaks tundi ja peab mainima, et aeg läheb siin väga kiiresti. Kõik on nii uus ja huvitav, et ei panegi tähele kuidas pingutad.

Ühesõnaga on siin mõnus treenida ja kindlasti tasub siia ka teine kord tulla, ainult et suurema tiimiga. Tahaksin kindlasti ka ära mainida neid firmasid, kelle toetusel saame selles treeninglaagris osaleda. Suured tänud Wilo Eesti OÜ-ile, Ehitajasass OÜ-le,  iBet OÜ-le ja Freesport Trading OÜ-le. Teeme kohapeal pilte ja videosid, et ka Teie saaksite kogeda sama mida kogeme meie siin Kastoorias treenides. Jälgige uudiseid kodulehel!”