Emajõe maraton raske, aga vägev!

Juba 34. korda peetud Emajõe maraton püstitas osalejate rekordi. Kokku startis 65 inimjõul liikuvat alust saja kolme inimesega. Nagu kahel eelneval aastal, oli stardis ka meie klubi sportlased. Ühestega sõitsid Irena Budanova, Oskar Kuzmin ja sel jõuproovil meie klubi esindanud hollandlane Steffen Goldz ning klubi treener Aleksei Lipintsov.

Juba 34. korda peetud Emajõe maraton püstitas osalejate rekordi. Kokku startis 65 inimjõul liikuvat alust saja kolme inimesega. Nagu kahel eelneval aastal, oli stardis ka meie klubi sportlased. Ühestega sõitsid Irena Budanova, Oskar Kuzmin ja sel jõuproovil meie klubi esindanud hollandlane Steffen Goldz ning klubi treener Aleksei Lipintsov. Liteboat merepaatidega startisid Sirli Kruusmaa ja Madis Lõhmus. Kahepaatidega asusid võistlustulle eelmise aasta kogemustega Merilin Saalits ja Tom Eesmaa, Kristjan Lindsalu ja Erik Heiki Veelmaa, Adeele Jaanits ja Liis Rebane, Daniil Ovsjannikov ja Jaan Sander Klein.

Osalejatel on alati olnud võimalik valida pikema 56km ja lühema 37km distantsi vahel. Pikemat distantsi sõitis ainult klubi treener ja sel võistlusel hoopis süstaga startinud meie klubi liige Kristo Kross.

Jõesuust anti sel korral start 17.septembri hommikul kell kümme, kus stardis oli 28 alust. Lühemale distantsile asus 37 alust täpselt kell üksteist Rekult.

“Sel aastal saime palju ilusamini sõita kui eelmisel aastal. Terve aja jooksul tegime ainult paar joogipausi, puhkamiseks pause ei teinud, tänu sellele parandasime oma eelmise aasta tulemust- kirjeldas Merilin enda sõudemaratoni kogemust.

Suurem osa meie klubi noorsportlastest ei olnud varem nii pikka distantsi läbinud. Eesmärgiks saigi võetud mitte kiirus, aga pika maa läbimise kogemus.

“Me pole kunagi nii kaua paadis istunud, algul tundus ette võetud ülesanne hirmus. Kui aga kohale jõudsime oli stardini  jäänud loetud minutid, siis tuli energiat juurde. Me ei saa öelda, et oli kerge. Viimased seitse kilomeetrid oli ikka paras kannatamine. Sõidu aga tegi kergemaks see, et kaasvõistlejad elasid kaasa. Samuti kaldal olnud kalamehed, kes püüdsid meid motiveerida ja innustada” – selline tagasiside maratonist oli Liisil, kes olid Adeelega ainukesed õrnema soo esindajad kahese sõudepaadiga.

Irena muljetab – “See oli suurepärane kogemus, sain end proovile panna üle kolme tunni kestval sõidul. Algul oli  keeruline pidevalt ette vaadata, raske oli end jõe keskel hoida. Emajõgi on väga käänuline, õnneks olin kaardil seda uurinud ja see tegi asja võib olla natukene lihtsamaks. Mulle väga meeldis kalda äärne loodus. Nägin ka mõnda looma. Väga aktiivsed ja hea huumorimeelega kalamehed olid omaette väärtus”.

Pikal distantsil 56 km oli üldarvestuses teine ja ühepaatide seast kiireim treener Aleksei, kelle ajaks mõõdeti 3 tundi ja 48 minutit. Kristo läbis sama distantsi ajaga 5.58.

Vaata Aleksei sõidu statistikat (kiirus, pulss, liikumine kaardil)

Lühemal 37km distantsil olid meie klubi sportlastel tulemused järgmised: Oskar lõpetas tulemusega 2.38 , Daniil ja Sanderi tulemuseks jäi 2.48, Tom ja Merilin finiseerisid 2.50-ga, Steffen näitas aega 2.57, Sirli 3.02, talle järgnes Irena tulemusega 3.24, Erik Heiki ning Kristjan lõpetasid ajaga 3.27-ga. Adeele ja Liis said kirja aja 3.46, Madis ületas finisijoone ajaga 4.24. Tubli töö!

Pika distantsi tulemused | lühikese distantsi tulemused | Video