Emajõe KV: Hein kuldne ning Lääne ja Timmusk hõbedal

Sel nädalavahetusel, 23.-24.04.22, toimusid veehooaja esimesed võistlused ehk Emajõe karikavõistlus. Sel regatil sõidetakse esimesel päeval 4000m ning teisel 2000m, tulemuse saamiseks ajad liidetakse. Ka Tallinna sõudeklubi sportlased näitasid head minekut ning naasevad võistlustelt mitme poodiumikohaga. Poiste vanuseklassi ühepaadil võitis esikoha meie klubi liige Christopher Hein, kes sai kirja lõpuaja 21:02.

Poiste vanuseklassi ühepaadil võitis esikoha meie klubi liige Christopher Hein, kes sai kirja lõpuaja 21:02. Head sõitu näitas ka Romet Heinalo, kes lõpetas 16. kohal ajaga 23:29. Teise aja sai Narva SK Energia sportlane Daniil Svetlanov (21:12) ning kolmandaks tuli Pärnu SK esindaja Karl-Joosep Raudkivi (21:18).

Naiste ühepaadil saavutas teise koha Liisa-Marie Lääne ajaga 22:41. Esimesena lõpetas SAK Tartu sõudja Rachel Kõllo, saades kirja aja 22:27 ning kolmas oli Pärnu SK sportlane Liisu mitt (22:43).

Meeste üksikaerulisel kahepaadil lõpetas teisena Uku Siim Timmusk, kes võistles koos SAK Tartu sportlase Markus Uiboga, saades kirja aja 19:46. Kuuenda tulemuse said Karl Kristofer Orgse ja Jaan Sander Klein (20:14). Esikoha võttis TÜ ASK duo Kaarel Kiiver-Mark Theodor Jalakas (19:30) ning kolmas oli Narva SK Energia ja Pärnu SK segapaar Ignat Goncharov-Mark Kiradi (19:55).

Meeste ühepaadil võitis 9. koha Artjom Holostsõhh, kes sai kirja lõpuaja 20:22. Esikoha võttis vanameister Allar Raja (19:32), teiseks tuli Narva SK Energia sportlane Mikhail Kushteyn (19:42) ning kolmandana lõpetas Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) ajaga 19:46.

Naiste kahepaadil kuuendana lõpetanud duo Meribel Pau ja Arina Holostsõhh said kirja aja 24:04. Esimeseks tuli Narva SK Energia paar Jelizaveta Petrova-Uljana Safonova (21:39). Teisena lõpetas Pärnu Spordikooli esindajad Berit Alttoa-Heike Lehiste (21:53) ning kolmanda koha sai Pärnu SK paar Bärbel Rõõm-Lisete Mänd (22:23).

Kas teadsid, et roolijata üksikaeru kahepaat kaalub vähemalt 27kg.

Järgmine võistlus toimub juba 21.-22. mail Itaalias, kui peetakse U19 Euroopa meistrivõistlused. Järgmised kodused võistlused on Eesti KV ja Seileri mälestusvõistlus, mis toimuvad 4.-5. juunil Pärnus.