Croatia Openilt Eesti koondisele 10 medalit

Horvaatias Skradinis peetud kolme nädala pikkune laager lõpetati Zagrebis, kus 9.-10.04.22 toimusid Croatia Open võistlused. Eesti suur koondis naases Horvaatiast 10 medaliga, millest osa võitsid ka meie klubi sportlased. Järgmine võistlus on Emajõe karikavõistlus, mis toimub 23.-24. aprillil Tartus. Sellest võistlusest peaksid osa võtma ka kõik koondisesse pürgijad, sest hakatakse valima koondist, kes osaleb mai lõpus toimuval EMil.

Horvaatias Skradinis peetud kolme nädala pikkune laager lõpetati Zagrebis, kus 9.-10.04.22 toimusid Croatia Open võistlused. Eesti suur koondis naases Horvaatiast 10 medaliga, millest osa võitsid ka meie klubi sportlased.

Kuldmedali võitis eri klubide liikmetest kokku pandud kaheksapaat, kuhu kuulusid: Ignat Goncharov, Uku Siim Timmusk, Mark Kiradi, Markus Uibo, Jaan Sander Klein, Mark-Theodor Jalakas, Karl Kristofer Orgse, Rainer Oras ja roolija Berit Alttoa. Võitjate aeg oli 6.12,25. Teise ja kolmanda koha ajad olid vastavalt 7.14,54 ja 7.20,96.

Kuldmedali võitis veel meie klubi liige Artjom Holostsõhh, kes võistles kergekaalu paarisaerulisel kahepaadil koos Mihhail Netšajeviga, saades kirja aja 7.23,75. Neile järgnesid Danubiuse klubi esindajad Ratko Bundalo ja Ivan Katić (7.35,19) ning kohalikud atleedid Lovro Čondrić ja Tin Jednobrković (7.38,44).

Ühepaadil võistelnud Liisa-Marie Lääne sai kaela pronksmedali.

Sõudeliidu noortekoondiste projektijuht Matti Killing märkis, et Skardini laager möödus väga hästi. “Ilmad olid ilusad,  treeningplaane sel põhjusel muuta polnud vaja. Elamistingimused olid suurepärased, eriti kõrge oli toitlustamise tase,” rääkis eestvedaja, kelle sõnutsi viibis Eestist treeninglaagris 32 eri klubi atleeti, lisaks treenerid ja asjaajajad.

Kas teadsid, et eelmisel aastal peeti esimest korda World Rowing Cup võistlus Horvaatias. World Rowing Cup 1. etapp toimus Zagrebis Jarun järvel 30.04-02.05.2021.

Järgmine võistlus on Emajõe karikavõistlus, mis toimub 23.-24. aprillil Tartus. Sellest võistlusest peaksid osa võtma ka kõik koondisesse pürgijad, sest hakatakse valima koondist, kes osaleb mai lõpus toimuval EMil.