Eesti karikas ja Seiler: kaks kulda Heinale

Möödunud nädalavahetusel, 04.-05.06.2022, toimusid Pärnus kaks võistlust: Eesti karikavõistlused ja E.W. Seileri mälestusvõistlus. Kahe kullga naaseb koju Christopher Hein, Liisa-Marie Läänele üks kuldmedal. Eesti karikavõistlustel võitis esikoha N1x võistlusklassis sõitnud meie klubi liige Liisa-Marie Lääne (8:09,6). PA1x vanuseklassis võitis karika Christopher Hein ajaga 7:27,6.

Möödunud nädalavahetusel, 04.-05.06.2022, toimusid Pärnus kaks võistlust: Eesti karikavõistlused ja E.W. Seileri mälestusvõistlus. Kahe kullga naaseb koju Christopher Hein, Liisa-Marie Läänele üks kuldmedal.

Eesti karikavõistlustel võitis esikoha N1x võistlusklassis sõitnud meie klubi liige Liisa-Marie Lääne (8:09,6). Teiseks tuli SAK Tatu esindaja Rachel Kõllo (8:21,8) ning kolmandana lõpetas Narva SK Energia sõudja Vlada Deyser (8:40,1).

PA1x vanuseklassis võitis karika meie klubi sportlane Christopher Hein ajaga 7:27,6. Teiseks tuli Pärnu SK Kalev sõudja Roobert Harjus (7:41,9) ning kolmandana lõpetas TÜ ASK esindaja Aleksander Jalakas ( 7;50,5).

M4- seas võistles meie klubi liige Uku Siim Timmusk, kes koos Tartu sportlastega, Mark Theodor Jalakas, Markus Uibo ja Kaarel Kiiver, saavutas esimese koha ajaga 6:25,1. Teiseks tuli Pärnu SK kvartett ajaga 6:32,2 ning kolmas oli Viljandi SK neljapaat ajaga 6:54,7.

Meeste kergekaalu ühepaadil saavutas teise koha Artjom Holostsõhh (7:31,7). Karika võitis SAK Tartu esindaja Elar Loot (7:28,0) ning kolmanda koha võttis Pärnu SK Kalev sportlane Ander Koppel (7:34,3).

Naiste üksikaerulisel neljapaadil võitis teise tulemuse meie klubi kvartett: Karmen Alnek, Selene Gnadenteich, Sirli Kruusmaa, Katariina Johanna Järvsoo ajaga 8:35,1. Esimeseks tuli SAK Tartu naiskond ajaga 8:00,0 ning kolmandana lõpetas Pärnu SK nelik ajaga 8:48,8.

TB2x vanuseklassis saavutasid kolmanda koha Arina Holostsõhh ja Meribel Pau (8:27,5). Selles vanuseklassis võitsid esikohakarika Pärnu SK sportlased Bärbel Rõõm ja Lisete Mänd (8:14,6) ning teiseks tulid Viljandi SK sõudjad Liisa Oras ja Liisa Sindi (8:22,7).

Naiste üksikaerulisel kahepaadil lõpetasid kolmanda kohaga Adeele Jaanits ja Liis Rebane (9:48,4). Esikoht läks Pärnu SK esindajatele Kelli Järvoja ja Greta Jaanson (7:55,5) ning teise koha said SAK Tartu sportlased Emma Kurvet ja Getter Kelder ( 8:12,1).

Kokkuvõttes kogus Tallinna Sõudeklubi 62 punkti ning sai klubiarvestuses viienda koha. Esindatud oli 8 erinevat spordiklubi.

Pühapäeval peetud Seileri mälestusvõistlusel saavutas esikoha PA1x klassis võistelnud meie klubi sportlane Christopher Hein (7:31,6). Selles vanuseklassis tuli teiseks Pärnu Spordikooli esindaja Roobert Harjus (7:42,7) ning kolmandana lõpetas Pärnu SK liige Karl Joosep Raudkivi (7:48,4).

Meeste ühepaadil võitis hõbemedali Artjom Holostsõhh ajaga 7:29,9, kaotades Anderi Jämsale vaid 1,7 sekundiga. Kolmandaks tuli Narva SK Energia esindaja Mihhail Netšajev 7:30,7.

Tüdrukute B-klassi kahepaadil tulid neljandale kohale Arina Holostsõhh ja Meribel Pau ajaga 2:06,3. Esikoha võitis Viljandi SK duett Liisa Oras ja Liisa Sindi (1:50,9).

Kas teadsid, et lisaks kuuele Eesti meistritiitli auhinnale sõudmises, võitis Erich Wilhelm Seiler ka kaks Eesti meistritiitlit aerutamises.

Järgmised võistlused toimuvad tuleval nädalavahetusel, 11.06-12.06.2022, Tallinnas, kus peetakse Eesti meistrivõistlused sprindis ning Harku järve regatt.