Eesti meistrivõistlused Viljandis

Täiskasvanute Eesti Meistrivõistlused toimusid 2019. aastal taas imekaunil Viljandi järvel ja stardis olid kõik A-koondise liikmed, kuhu kuulub ka meie klubi sportlane Jüri-Mikk Udam. Loomulikult esindasid ka noorsportalsed enda klubisid ja pakkusid vanematele kolleegidele konkurentsi. Üle pika aja saime võtta osa neljapaadi klassis nii meeste kui ka naiste arvestuses.

Täiskasvanute Eesti meistrivõistlused toimusid 2019. aastal taas imekaunil Viljandi järvel ja stardis olid kõik A-koondise liikmed, kuhu kuulub ka meie klubi sportlane Jüri-Mikk Udam. Loomulikult esindasid ka noorsportlased enda klubisid ja pakkusid vanematele kolleegidele konkurentsi.

Esimene võistluspäev algas meeste ühepaatide eelsõitudega, kus kindlalt pääses finaali Udam. Finaalsõidus jäi alistamata ainult Kaspar Taimsoo. Võitja Kaspar Taimsoo läbis 2000 m distantsi ajaga 8.02,2, Jüri-Mikk Udam finišeeris tulemusega 8.04,9 ja kolmandaks tuli Pärnu Sõudeklubi esindaja Andrei Jämsä 8.19,5.

Oma teise medali sai Jüri-Mikk Udam M4x paadiklassis koos Mikhail Kušteini, Johann Poolaku ja Sten-Erik Andersoniga. Tulemus 6.32,2 vääris teist kohta ja võitjaks tuli ajaga 6.28,3 MM-iks valmistuv paatkond koosseisus Kaur Kuslap, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo.

Kulla võitis Jüri-Mikk Pärnu Kalevi kaheksapaadi koosseisus, kus tulemusega 6.10,2 edestati Pärnu Sõudeklubi ja Viljandi paatkondi, tulemused vastavalt 6.14,6 ja 6.18,6.

Ainukese individuaalse kuldmedali tõi klubile naiste kergekaalus võistlev Karmen Alnek, kes rasketes ilmastikutingimustes edastas SAK Tartu sportlast Marie Paabumetsa 11.54,3 tulemusega 10.25,5.

Stardis oli ka meie klubi treener Aleksei Lipintsov, kes meeste kergekaalu ühepaadil oli kolmas, võitjaks tuli Ander Koppel 8.20,9, teiseks Viljandi Sõudeklubi esindaja Kermo Randmäe 8.22,9, Aleksei aeg oli 8.26,1.

Kaks hõbedast medalit tõid klubile veteransportlased, naiste ühepaadil oli teine Sirli Kruusmaa ja meeste ühesel Kristo Kross.

Liisa-Marie Lääne võistles täiskasvanute meistrivõistlustel ühepaadiga ja eelsõidust finaali pääsenuna saavutas neljanda koha. Katariina Johanna Järvsoo jaoks jäi seekord finaaliuks suletuks.

Üle pika aja saime võtta osa neljapaadi klassis nii meeste kui ka naiste arvestuses. Klubi esindanud paatkonnad koosseisus Eve Oviir, Katariina Johanna Järvsoo, Liisa-Marie Lääne ja Karmen Alnek saavutasid kuuenda ja mehed Daniil Ovsjannikov, Kristjan Lindsalu, Uku Siim Timmusk ja Jaan Sander Klein viienda koha.