Baltic Cup toimub tuleval nädalavahetusel Viljandis

Baltic Cup 2019

Käesoleval aastal on Eesti sõudmise huvilistel erakordne võimalus näha oma silmaga rahvusvahelist konkurentsi. Üheteistkümne riigi alla 19-aastased sportlased võtavad mõõtu Baltic Cupi võistlusel nii 2000 m kui ka 500 m distantsidel. Leedu, Valgevene, Venemaa, Saksamaa, Läti, Eesti, Taani, Soome, Poola, Norra ja Rootsi tipptegijad saabuvad Viljandisse reedel, et kell 19:00 võtta osa võistluse avatseremooniast.

Võistluspäev 2 km distantsil algab eelsõitudega laupäeval (28.09) kell 9:00. Samal kellaajal antakse start esimesele eelsõidule 500 m distantsil pühapäeval (29.09). Finaalsõidud algavad laupäeval kell 14:00 ja pühapäeval kell 12:00.

Mõõtu võetakse 10 paadiklassis ja kohale on oodata üle 300 noorsportlase. Eesti on esindatud kaheksas paadiklassis 11 paatkonnaga. Tallinna Sõudeklubi sportlaseid saab näha poiste paarisaeruliste kahepaatide klassis, kus väljas on kaks ekipaaži: Jaan-Sander Klein Uku-Siim Timmuskiga ja Karl-Kristofer Orgse Artjom Holostõhhiga. Esialgne ülesandmine näitab, et nimetatud paadiklassis on medalite eest võitlemas 11 paati. Kokku võtab võistlusest osa 81 paatkonda.

Kõikidele pealtvaatajatele on võistlusele kaasaelamine kohapeal tasuta ja Viljandi Sõudeklubi kohvik rõõmustab teid maitsvate toitudega. Tõeline sõudmise pidunädalavahetus tõotab tulla põnev ja meeldejääv.

Baltic Cupi startlist, ajakava ja tulemused on nähtavad võistluse kodulehel vajuta siia


Märksõnad: , ,

Kommenteerimine ei ole lubatud.