Dramaatilisel sõidul tuli võitjaks Oxford

Sõudmise vanimal võistlusel ei ole õnnestunud viimastel aastatel jälgida põnevat ja haaravat lahingut kahe võistkonna vahel. Kord segab võistlust uljas ujuja, kelle arusaamatu trikk peatab võistluse. Kord murdub ühel tiimi liikmel aer ja sõidu jätkatakse 7 töötava mehega. Nii juhtus ka tänasel võidusõidul, kui kahe paadi aerude kokkupuude lööb Cambridge’i teise mehe rütmi sassi ja ta kaotas aeru.

Maailma vanimal võistlusel sõudmises ei ole õnnestunud viimastel aastatel jälgida põnevat ja haaravat lahingut kahe võistkonna vahel. Kord segab võistlust uljas ujuja, kelle arusaamatu trikk peatab võistluse. Kord murdub ühel võistkonna liikmel aer ja võistlust jätkatakse 7 töötava mehega.

Nii juhtus ka täna peetud võidusõidul, kui sõidu kuuendal minutil, kus kaks võistlevat paati liikusid nii lähestiku, et kerge kahe paadi aerude kokkupuude lööb Cambridge’i teise mehe rütmi sassi ja ta kaotas aeru. Hoog oli nii suur, et kaotatud aer lõi sõudjat nii, et ta lendas üle parda ning peaga vee alla.

Õnneks jäi sõudja paati istuma ja kaasvõitleja esimesel numbril aitas ta paati tagasi ning ulatus talle kaotatud aeru. Ennast kokkuvõttes jätkas paat sõitu, kuid sõit oli selle intsidendiga sõidetud. Vahe kasvas nii suureks, et seda ei õnnestunud tagasi sõita.

Kui mõlemad võistkonnad ületasid finišijoone ei kuulutanud võistluse peakohtunik veel mitmed minutid võitjad. Cambridge’i paatkonna roolimes esitab veepeal olles appelatsiooni ja peakohtunik tähelepanelikult kuulab põhjusi. Möödus umbes 4-5 minutit arutamist ja emotsionaalset vaidlemist, kui peakohtunik tõstab valget lippu, mis automaatselt kuulutab 160 korda peetavat võidusõidu võtjateks Oxfordi meeskonda.

Kahe ülikooli vahelise duelli üldseis on vaatamata Oxfordi tänasele võidule 78-81 Cambridge kasuks. 2015. aastal toimuvad mõningad muudatused võistluskavas, kuna meeskvartetide võidusõidule lisandub naiskvartettide võidusõit.