Homme on taas Oxfordi ja Cambridge’i duell

Pühapäeval, 6. aprillil toob taas sajad tuhanded Thamesi kallastele ning miljonid vaatajad telerite ette, et nautida iga-aastast Oxfordi ja Cambridge’i ülikoolide vahelist kaheksapaatide duelli. 81:77 – need on numbrid, mis märgivad alates 1829. aastast tudengite Charles Merrivale’i ja Charles Wordsworth’i kihlveost sündinud ja sealtmaalt iga-aastase jõuproovi üldseisu ning seda helesiniste (The Light Blue) ehk Cambridge’i kasuks.

Pühapäeval, 6. aprillil toob taas sajad tuhanded Thamesi kallastele ning miljonid vaatajad telerite ette, et nautida iga-aastast Oxfordi ja Cambridge’i ülikoolide vahelist kaheksapaatide duelli.

81:77 – need on numbrid, mis märgivad alates 1829. aastast tudengite Charles Merrivale’i ja Charles Wordsworth’i  kihlveost sündinud ja sealtmaalt iga-aastase jõuproovi üldseisu ning seda helesiniste (The Light Blue) ehk Cambridge’i kasuks. Kuid mullu võitis ligi pooleteist paadi pikkusega tumesiniste (The Dark Blue) oktett ning vaadates tänavust nimekirja, ei ole šansid kahtlemata kehvad ka pühapäeval.

Oxfordi meeskonnas teevad kaasa Storm Uur, Constantine Louloudis, Tom Watson, Karl Hudspith, Tom Swartz, Michael di Santo, Sam O’Connor ning pesamunana 20-aastane roolimees – St. Hugh’s kolledži tudeng Laurence Harvey.

Cambridge’i põhikoosseisu kuuluvad Mike Thorp, Luke Juckett, Ivo Dawkins, Steve Dudek, Helge Grutjen, Matthew Jackson, Joshua Hooper, eessõudjana Henry Hoffstot ning alles juuniorieas roolimees Ian Middleton.

Distantsiks on 6800 meetrit pikk ja ülesvoolu sõutav kurviline jõeosa, mida nimetatakse ka Meistrivõistluste Rajaks, viib võistlejad Putney sillast Mortlake’i. Stardipool selgitatakse liisuheitmise läbi.

Otseülekannet näitavad nii BBC Sport kui ka võistluse koduleht www.theboatrace.org ja samuti kannab otseülekandena duelli üle Eurosport.