Blogi: Teine ja viimane treeningpäev

Koondis oli täna vee peal kahel korral. Hommikul kella 10 paiku mindi esimest korda vee peale ning õhtul käidi ka teist korda. Mõned kontrollstardid ja siis rahulik sõit peale. Ilm oli taaskord suurepärane ja organisaatoritel oli jooksmist palju. Õhtul pidi toimuma avamistseremoonia ja see põhjustas kerget segadust.

Koondis oli täna vee peal kahel korral. Hommikul kella 10 paiku mindi esimest korda vee peale ning õhtul käidi ka teist korda. Mõned kontrollstardid ja rahulik sõit peale. Ilm oli taaskord suurepärane ja organisaatoritel oli jooksmist palju, kuna õhtul pidi toimuma avamistseremoonia ja see põhjustas kerget segadust.

Kõikide riikide osalejad on kohal ja sellepärast on ka treeningute ajal enamasti kanalil kõik rajad kinni. Paate on järvel väga palju, kuival maal samuti. Eks see kinnitab seda, et osalejate poolest on absoluutne rekord.

Hommikul söögilauas teatas tiimi manager, et Kaisa ja Andrei peavad minema verd andma. Päris dopinguproov see ei olnud, aga verd võeti ja eks nad midagi seal otsivad. Tavaline protseduur, peaaegu igal võistlusel kutsutakse pisteliselt sportlasi kontrolli. Loomulikult peavad tipud pidama nö positsioneerimise päevikut, kuhu nad märgivad enda asukoha.

Räägin veel kiirelt liikumisest võistluspaigas. Sportlased ja tiimi liikmed saavad akrediteeringu. See on nagu pass, mis annab õiguse inimesele võistluspaigas liikuda. Kui sul sellist passi ei ole siis võistlusstaadionile ilma selleta ei lasta. Minul selline on ja mina saan liikuda igalpool, saan ka sõita rattaga kanali ääres. Inimene, kellel seda passi ei ole, seda teha ei saa. See pass peab alati kaelas olema, ainult veepeal olles ei pea seda kaasa võtma.

Paari sõnaga ka paatide kaalumistest. Teadaolevalt on reeglite järgi paatidel määratud minimaalkaal. Kui sinu paat kaalub vähem kui lubatud, siis peab olema sul paadis lisaraskus. Kui selline asi fikseeritakse, siis võetakse paat võistlusest maha. Reeglite järgi kaalutakse paate kohe peale sõite. Seda tehakse samuti pisteliselt, sest kõiki ei jõua kaaluda. Kui kohtunikud otsustavad sind kontrollida, siis seda tehakse kohe peale sõidu lõpetamist.

Treeningpäevadel tehakse seda selleks, et sportlastel oleks endal ülevaade paadi kaalust. Ehk tekitatakse võimalus enne kontrollida ja vajadusel rikkumisi likvideerida, enne kui võistlus pihta hakkab. Nendes samades telkides, kus paate kaalutakse, pannakse paatidele ka GPS andurite kinnituskohad. Võistlusel on igal paadil GPS andur, mis saadab andmed arvutisse ja nii saate teie jälgida sõitu lives läbi FISA kodulehe.

Täna jõudis ka televisioon kohale ja pani terve päev oma asju püsti. Kui alates homsest saab lives vaadata nö punnide liikumist läbi interneti, siis pühapäeva finaale saab näha lives videos Eurospordi vahendusel.

Kell 18.30 kohaliku kella järgi toimus avamistseremoonia. Uhke meelelahutusüritus, kus sai näha rahvatantsu, rahvusvahelise sõudeliidu inimeste kõnede pidamisi, kohalikke staare ja sõudvat Belgradi ooperi peasolisti laulmas. Nimelt tuli tseremoonia ajal üks härrasmees ühepaadiga pealava juurde (tseremoonia toimus kanali ääres), tuli paadist välja ning jooksis mikrofonide juurde. Laulis seal väga võimsa ja ilusa häälega ooperit ning jooksis siis tagasi. Istus paati ja sõudis sealt ilusa sõudetehnikaga minema.

Võistlused on kuulutatud avatuks ja homme varahommikul hakkab võitlus medalite eest pihta. Sellest aga juba homme.