Blogi: esimene võistluspäev sai läbi

Tänasel esimesel võistluspäeval ei olnud väga palju asju mille üle uhkust tunda. Meie tiimil hästi ei läinud, otse poolfinaalidesse ei pääsenud keegi. Vahed esimestega olid ka suhtelised pikad ja õhtustest lohutussõitudest ei olnud samuti midagi head oodata. Ilmaolud olid võistlusdistantsil keerulised, sest tuul keerutas 2 km distantsil päris palju.

Tänasel esimesel võistluspäeval ei olnud väga palju tulemusi, mille üle uhkust tunda. Meie tiimil hästi ei läinud, otse poolfinaalidesse ei pääsenud keegi. Vahed esimestega olid ka suhtelised pikad ja õhtustest lohutussõitudest ei olnud samuti midagi head oodata. Ilmaolud olid võistlusdistantsil keerulised, sest tuul keerutas 2 km distantsil päris palju.

Kuigi oli tuuline, sündisid siiski mõnedes eelsõidudes uued Euroopa rekordid, ehk ei oldud siiani Euroopa meistrivõistlustel nii head aega näidatud. Kui mind mälu ei peta, siis naiste paarisaerulises kahepaadis püstitati uus rekord ja meeste üksiaeruliste kergekaalu meeste kahepaatides õnnestus sportlastel samuti võistluse rekordi teha.

Täna oli palju aega ringi liikuda ja asju uurida. Leidsin, et kohal olid maailma tipp-paatide tootjad Filippi ja Empacheri esindused. Nemad tulevad alati kohale, sest paljudel on vaja natukene paate remontida või professionaalide käe all neid hooldada. Sai ka üks meie paat remonti viidud.

Kohal olid ka mõned telgid, kus müüdi sõudjate spordiriided nagu näiteks sõudetrikoosid, veste ja palju muud. Worldrowing oli loomulikult ka kohal ja müüs oma sümboolikaga meeneid.

Veepeal toimus tegelikult ka midagi teistsugust kui treeningpäevadel. Sõudjaid oli loomulikult palju, kes tegi soojendust, kes võistles, kes tegi mahasõitu. Aga kõige põnevam oli kohtunike olemasolu, neid on siin väga-väga palju. Spetsiaalsete kaatritega nö patrullitakse sõudekanalil, väike eksimus ning kohe lendab kaater kohtunikuga sulle järgi ja suunab sind õigesse kohta. Ohutus ennekõike!

Tulemustest ka mõned sõnad. Loomulikult tekitavad rohkem positiivseid emotsioone meie paatide esitused, täna aga mitte: kahesel ja mõlemal ühesel 12. parema sekka kohta täna ei olnud. Viimane lootus on neljapaat, mis täna otse finaali küll ei pääsenud, aga homme on tal läbi lohutussõidu see võimalus veel olemas.

Hoian põidlad ikka peos, sest meie sportlased peavad väärikalt lõpuni võitlema. Homme on neil veel võistlus ning siis selguvad paljud Euroopa meistrivõistluse lõppkohad.

Tulemustega saad tutvuda fisa lehelt.