Blogi: Jõudsime probleemideta võistluspaika

Jõudsime suhteliselt kiiresti võistluspaika. Kohaliku aja järgi olime kell 10 võistlusstaadionil ja eestlastest olime me esimesed. Võistluse korraldajad näitasid kuhu tuleb paadikäru parkida ja kuhu võib jätta bussi. Sel hetkel oli kohal suhteliselt vähe võistlejaid erinevatest riikidest- kreeklased, itaallased, leedukad, valgevenelased ja poolakad.

Võistluspaika jõudsime kiiresti ja ilma viperusteta. Kohaliku aja järgi olime kell 10 võistlusstaadionil ja eestlastest olime me esimesed. Võistluse korraldajad näitasid, kuhu tuleb paadikäru parkida ja kuhu võib jätta bussi. Selleks hetkeks oli võistlejaid erinevatest riikidest- Kreekast, Itaaliast, Leedust, Valgevenest ja Poolast. Mõned riikide esindajad tegid juba vee peal trenni.

Jätsime käru paika ja läksime sõudestaadioniga tutvuma. Sõudestaadion asub kesklinnast 5 km kaugusel Sava järvel, mis on 3000m pikk ja 250m lai. Sõudekeskuse nimeks on Ada Ciganlija. Ringi liikudes saime teada, et selle aasta võistlus on osalejate rohkuse poolest rekordiline. Kokku osaleb võistlusel 659 sportlast, 17 paadiklassis. Suurimad tiimid on Saksamaal, Hollandil ja Itaalial, kes on esindatud kõikides paadiklassides.

Tutvusime ka kanalil liikumise reeglitega, neid reegleid jälgitakse väga rangelt. Nii on järvel 8 märgistatud rada. Null veel liiguvad kaheksapaadid ja neljapaadid, esimesel ja teisel rajal liiguvad kahesed ja ühepaadid ühes suunas. Vastassuunas liiguvad 4 ja 5-rajal ühe- ja  kahepaadid, kuuendal ja 7-rajal  nelja- ja kaheksapaadid. Kolmas rada on tühi.

Umbes kella 12 paiku jõudsid kohale neljapaadi mehed, Kaisa Pajusalu, Matti Killing ja nende füsioterapeut. Nad panid kiirelt paadid kokku ja suundusid hotelli sööma. Õhtul kella 16.00 paiku oli planeeritud treening. Kella 15.00 ajal jõudsid kohale ka kahese mehed- Andrei Jämsa ja Tõnu Endrekson, Tatjana Jaanson, Vladimir Latin ja Eesti tiimi manager Jaan Tults.  Kella neljast suundus terve Eesti deligatsioon treeningule.

Planeeritud treening polnud väga pikk, käidi paar tiiru mööda radasi sõitmas. Mõned lühikesed lõigud võistlustempoga ja saigi trenn läbi. Võistluskeskuses on inimesed väga sõbralikud ja vastutulelikud. Selline tunne on nagu kõik tunnevad teineteist ja kõik tahavad suhelda. Peale treeningut suundusime kiirelt hotelli masaažilauale ja siis sööma. Homme (neljapäeval) on jälle treeningpäev, siis juba sõidetakse pikemalt, et leida veetunnetust.

Hotell asub võistluspaigast umbes 5 km kaugusel ja nagu tavaliselt, korraldatakse tiitlivõistlustel sportlastele transport korraldajamaa poolt. Ekspressbussid käivad hotellide ja võistluspaiga vahel iga 30 min tagant. Nendega saavad sõita vaid Euroopa meistrivõistlustel osalevad sportlased, treenerid ja abipersonal.

Aleksei