Blogi: Euroopa Meistrivõistlused Belgradis

Sel nädalavahetusel toimuvad Belgradis (Serbia) Euroopa meistrivõistlused sõudmises. Loomulikult osaleb nimetatud tiitlivõistlusel ka Eesti koondis. Koondise juures olen mina, Aleksei abistamas ja sellest pean väikset blogi eesmärgiga meie klubi kodulehe külastajaid hoida kursis sõudjate võistlemise protsessist. Meie klubi sportlasi seekord stardis ei ole, aga tiitlivõistlustel ei ole oluline, mis klubist sa oled vaid, mis riigi värve esindatakse.

Sel nädalavahetusel toimuvad Belgradis (Serbia) Euroopa meistrivõistlused sõudmises. Loomulikult osaleb nimetatud tiitlivõistlusel ka Eesti koondis. Koondise juures olen mina, Aleksei abistamas ja sellest pean väikset blogi eesmärgiga meie klubi kodulehe külastajaid hoida kursis sõudjate võistlemise protsessist.

Eestit, selle aasta tähtsusest teisel võistlusel, esindab paarisaeruline neljapaat Kaspar Taimsoo, Sten-Erik Anderson, Allar Raja ja Kaur Kuslap, paarisaeruline kahepaat Andrei Jämsä ja Tõnu Endrekson, ühestel Kaisa Pajusalu ja Vladimir Latin.

Meie klubi sportlasi seekord stardis ei ole, aga tiitlivõistlustel ei ole oluline, mis klubist sa oled vaid, mis riigi värve esindatakse. Sõudjatel on tiitlivõistlustel aerude labad värvitud riigi värvidesse, ehk sini-must-valgeks.

Mina koos Jämsä-Endreksoni tiimi füsioterapeut Danek Tšuškiniga ja autojuhi Fredi Killinguga startisime Pärnust juba teisipäeva varahommikul teele. Loomulikult Eesti Sõudeliidu mikrobussil on käru taga, kus on paadid ja kõik muu vajalik peal.

Näiteks Jämsä-Endreksoni tiimi treener Tatjana Jaanson on kaasa võtnud jalgratta, et saaks võistluspäeval, siis kui mehed võistlevad sõudekanali ääres, neile kaasas sõita ja vajalikke soovitusi karjudes edastada. Jalgratas on kärusse nii pakitud, et võtaks võimalikult vähe ruumi.

Sportlased ise mööda maad ei liigu, sest pikal autosõidul ei soovi keegi enda organismi kurnata. Kõige rohkem kannatavad sõudjate kullahinda väärt jalad, pikast ebamugavas asendis istumisest jalalihastest kaob võistlustoonus. Sportlased stardivad kolmapäeval Riiast lennukiga. Võistluspaika jõuame meie umbes samal ajal. Kolmapäeva õhtul tahavad kõik teha vee peal veel trenni.

Sõudespordis on kõik sõbrad ja nii kokkuhoiu mõttes võtame teepeal meie naabrite lätlaste ja leedukate paate käru peale. Üks Soome paat on juba kärule pakitud. Arvatavasti jagatakse transportimise kulud nelja alaliidu peale, mis on minu arust väga mõistlik.

Järgmises postituses loodan, et kirjutan juba võistluspaigast. Kui kellegil tekkisid mõned küsimused, siis esitage need klubi e-mailile info@soudeklubi.ee. Vastan hea meelega.

Aleksei