Eesti Karikavõistlused

Seekord kohtusid kõik Eesti paremikku kuuluvad sõudjad Pärnu jõel, et omavahel mõõtu võtta Eesti Karikavõistlustel. Nimetatud võistlusel toob iga võistleja oma klubile punkte, mille kokku liitmisel selgitatakse tugevaim klubi Eestis. Sel hooajal juba mitmetel võistlustel hästi esinenud Oskar Kuzmin, kes Pärnu Sõudeklubi esindajaga Arnold Sanglepaga valmistuvad U-23 klassi MM-ks, võidutsesid ka sel korral.

Seekord kohtusid kõik Eesti paremikku kuuluvad sõudjad Pärnu jõel, et omavahel mõõtu võtta Eesti Karikavõistlustel. Nimetatud võistlusel toob iga võistleja oma klubile punkte, mille kokku liitmisel selgitatakse tugevaim klubi Eestis.

Tallinna Sõudeklubi oli esindatud kolme sportlasega ja koju toodi üks esimene koht ja üks kolmas koht. Sel hooajal juba mitmetel võistlustel hästi esinenud Oskar Kuzmin, kes Pärnu Sõudeklubi esindajaga Arnold Sanglepaga valmistuvad U-23 klassi maailmameistrivõistlusteks, võidutsesid ka sel korral.

Veel poolel distantsil oli Oskari ja Arnoldi tandem teisel kohal, kaotades SK Kalev esindajatele Martin Laiuse ja Karl Koppelile. 2 km distantsi teisel poolel õnnestus konkurentidest mööduda ja teha lähimate kaasvõitlejatega piisav vahe, et kindlalt võitjatena üle finišijoone libiseda.

Kuzmin-Sanglepp lõpetasid finaali ajaga 6.38,8 edestades teise koha saanud põhikonkurente 5,1 sekundiga. Samas paadiklassis võistles ka teine Tallinna Sõudeklubi liige Madis Salumäe, kes moodustas Sõudeklubi Viljandi esindajaga Marek Meiesaarega samuti koondpaatkonna. Nende tulemuseks oli neljas koht ajaga 7.09,2. Koondpaatkondade punktid jagati pooleks kahe klubi vahel.

Ühepaatide finaalis esindas meie klubi Cristofer Hillep, kes lõpetas finaali kolmanda ajaga 7.25,9. Võitjaks tuli Narva Energia esindaja Leonid Gulovile.

Eesti karikavõitjaks tuli juba mitmendat korda järjest väga suure ülekaaluga Sõudeklubi Pärnu.

Järgmine võistlus toimub juunis, kus meie klubil on auväärne ülesanne läbiviia Harku järvel Eesti Meistrivõistlusi sprindis.