Väikeste Paatide regatil Liisa-Marie Läänele kuld ja Karmen Alnekule hõbe

Sel nädalavahetusel, 16.-17.10.2021, toimus Tartus sõudevõistlus Väikeste Paatide regatt. Sellel võistlusel sõidetakse esimesel päeval neli kilomeetrit ja teisel päeval kaks kilomeetrit ning kohtade selgitamiseks kahe sõidu ajad liidetakse. Võistlustest võtsid edukalt osa ka Tallinna Sõudeklubi sõudjad. Kõige säravama medali sai kaela Liisa-Marie Lääne, kes võitis naiste ühepaatide arvestuses esikoha ajaga 24:53.

Meeste ühepaatidel näitas tallinlastest parimat sõitu Uku Siim Timmusk, kes 26 mehe seas sai kokkuvõttes 6. koha ajaga 22:00. Samas paadiklassis võistelnud Jaan Sander Klein sõitis välja 9. koha ajaga 22:14 ning talle järgnes 10. kohaga lõpetanud Artjom Holostsõhh, kes sai ajaks 22:15. Karl Kristofer Orgse sai ajaga 22:42 kokkuvõttes 17. koha ning Aleksei Lipintsovi aeg 23:02 andis talle 21. koha. Selle võistlusklassi üldvõitja oli Pärnu SK Kalev sõudja Johann Poolak ajaga 21:17 ning teiseks tuli SAK Tartu sõudja Elar Loot, kes sai kirja aja 21:20.

Karl-Kristofer Orgse võistlemas (Pilt: Harry Lemberg)

Poiste A klassi ühepaatidel näitas head minekut Christopher Hein, kes 32 poisi seas võitis kokkuvõttes 5. koha ajaga 23:00. Romet Heinalo sai kirja aja 26:08 ning see tähendas tema jaoks 25. kohta. Esikoha võitis Narva SK sõudja Daniil Svetlanov, kes sai ajaks 22:26 ning teiseks tuli Pärnu Spordikooli sõudja Roobert Harjus ajaga 22:40.

Naiste autasustamine (Pilt: Karmen Alnek)

Kõige säravama medali sai kaela Liisa-Marie Lääne, kes võitis naiste ühepaatide arvestuses esikoha ajaga 24:53. Samas paadiklassis läks hõbemedal samuti Tallinna Sõudeklubisse, sest teise koha sai Karmen Alnek, kes sai kirja aja 25:48. Kolmanda koha võitis Narva SK Energia sõudja Vlada Deysner, kelle ajaks oli 25:59.

Kas teadsid, et Eestis on sisesõudmise võistlushooaeg novembrist märtsini ning sisesõudesari koosneb neljast etapist: Eesti MV 6000m, Pärnumaa MV, Alfa ja Eesti MV 2000m.

Selle võistlusega lõpetati selle aasta veehooaeg ning järgmised võistlused toimuvad juba sõudeergomeetritel. Järgmine võistlus on Eesti MV pikamaadistantsil, mis toimub 20. novembril Viljandis.