Tallinna sportlased võistlesid kahel päeval Pärnus

Laupäeval 25.05.2024 toimusid Pärnus Eesti karikavõistlused sõudmises. Tallinn oli esindatud kolmeteistkümne sportlasega kaheksas võistlusklassis. Samal nädalavahetusel peeti Pärnus ka Erich Wilhem Seileri mälestusvõistluseid. Tallinnast tuldi Pärnusse seitsmeteistkümne sportlasega. Sportlastega olid kaasas ka treenerid Mikhail Lebedev ja Aleksei Lipintsov.

Eesti karikal esines hästi Uku Siim Timmusk, kes nädala eest võistles viimasel Olümpia Kvalifikatsiooni regatil. Juba eelsõidus ajaga 7:30,4 esimesena edasipääsenud Uku ei jätnud ka finaalis konkurentidele ruumi. Ajaga 7:21,6 finišeerides parandas ta oma eelsõidu aega 8,8 sekundi võrra ja võttis pika edumaaga esimese koha.

Paatkond Christopher Hein ja abitreener Karl Kristofer Orgse võistlesid seekord M2x klassis. Olümpialaste Allar Raja ja Johann Poolaku vastu sõudnud Christopher ja Karl tegid tugeva sõidu, aga kahjuks sõudsid konkurendid seekord tugevamini. Tallinna paatkond kaotas esimesele kohale vaid 1,4 sekundiga ja saavutasid ajaga 6:49,8 kindla teise koha.

Samuti oli Tallinn esindatud ka Mkk1x klassis, kus võistlustulle astus Artjom Holostõhh, kes oli ajaga 7:56,3 teisel kohal. Andrus Leppikult PA1x klassis pidi seekord Leppima ajaga 9:00,3 ja viienda kohaga.

Ka Tallinna naised näitasid tublisid sõite. Eliis Christal Hein esindas klubi TA1x klassis, kus ta saavutas ajaga 9:40,7 kolmanda koha ja Liisa-Marie Lääne N1x klassis, kus ta lõpetas ajaga 8:50,2 neljandal positsioonil.

Sammuti olid naised esindatud ka suuremate paatidega. Tallinnast oli seekord kohal lausa N4- paatkond koosseisus Sirli Kruusmaa, Liis Rebane, Eve Oviir ja Triin Kaal. Naised lõpetasid sõidu ajaga 9:04,5. TB2x klassis sõudnud Daria Makarova ja Arina Holostõhh finišeerisid ajaga 8:53,1. Mõlemad paatkonnad olid neljandal kohal.

Teisel päeval toimunud Erich Wilhem Seileri mälestusvõistlustel sai meie sportlastest finaali kuus ühest paati ja üks paatkond.

Päeva kõige kiirema 2km ja sõitis Christopher Hein, kes lõpetas eelsõidu suurepärase ajaga 7:02.5. Finaalis Christopheri paat nii hästi edasi ei liikunud ja ta sai ajaga 7:45.2 kindla teise koha. Esimesest kohast jäi puudu vaid kolm sekundit.

Sammuti tegi tubli sõidu PA1x klassis sõudnud Andrus Leppikult, kes ajaga 7:45.5 tegi oma poodiumi debüüdi saavutades teise koha. Andrus parandas oma eelmisel päeval sõidetud tulemust lausa 14.8 sekundiga.

TA1x klassis võistelnud ja samas eelsõidus sõudnud Meribel Pau, Eliis Christal Hein ja Daria Makarova võtsid oma eelsõidus kõik finaalikohad. Samas järjekorras finišeerisid tüdrukud ka finaalis. Meribel ajaga 9:00.8 neljandal kohal, Eliis ajaga 9:07.6 viiendal ja Daria ajaga 9:41.5 viiendal kohal.

Tallinn oli esindatud ka N2x paadiklassis kus võistlesid Mirjam Mõttus ja Linda Margus, kes pääsesid üllataval kombel ajaga 8:46.4 oma eelsõidust teisena finaali. Tugevas konkurentsis võistlesid Mirjam ja Linda finaalis, kus nad sõudsid välja aja 8:15.7, aga kahjuks pidid nad leppima kuuenda kohaga.

Tallinn tuli sellel nädalavahetusel tagasi nelja medaliga karikavõistluselt ja kahega Seileri meistrivõistlustelt.