Tallinna sportlased kaitsesid Eesti meistritiitleid

Juuni teisel laupäeval 08.06.2024 toimusid Harku järvel, Tallinna Sõudeklubis Eesti Meistrivõistlused Sprindis. Koduklubis toimunud meistrivõistlustel esindasid Tallinna Sõudeklubi 21 sportlast. Olukord Harku järvel oli küllaltki tuuline, vaatamata sellele õnnestus Liisa-Marie Läänel ja Uku Siim Timmuskil kaitse eelmise aasta meistritiitlid täiskasvanute seas.

Juuni teisel laupäeval 08.06.2024 toimusid Harku järvel, Tallinna Sõudeklubis Eesti Meistrivõistlused Sprindis. Koduklubis toimunud meistrivõistlustel esindasid Tallinna Sõudeklubi 21 sportlast. Olukord Harku järvel oli küllaltki tuuline, aga õnneks oli sportlasi toetamas soe päike ning treenerid Aleksei ja Mikhail.

Sportlastel tuli sprindis võimalikult kiiresti läbida 250m poidega tähistatud rajal. Kõik sõidud toimusid järjest. Kui võistlusklassis oli palju sportlasi, alustati TT (time trial) sõitudega, mille järgi pandi sportlased eelsõitudesse. Seejärel toimusid eelsõidud, kus selgusid esimesed finalistid ning peale neid olid vahesõidud, kust pääsesid edasi viimased finaalikohta jahtivad sportlased.

Tallinna sportlased kaitsesid ära eelmisel aastal saadud meistritiitlid. Nagu juba tavaks saanud võitis Uku Siim Timmusk M1x klassis meistritiitli. Sujuva sõidu ja kindla tugeva tõmbega alla tuult sõudnud Uku esimese koha ajaks oli 45,3 sekundit. Samuti kaitses M1x klassis kolmandat kohta Christopher Hein, kes finišeeris ajaga 00:47,1.

Eelmise aasta tulemusega võrreldes sõitis ta seekord 0,6 sekundit kiiremini. Kõva sõidu tegi meestes kergkaalu sõudja Artjom Holostõhh, kes kaotas Christopherile vaid 0,01 sekundiga. Sama sekundi sisse jäi veel ka Karl Kristofer Orgse, kes jõudis finišisse 47,9 sekundiga.

N1x paadiklassis kaitses sprindi meistritiitlit Liisa-Marie Lääne. Kindla eelsõidu võidu võtnud Liisa jättis ka finaalis konkurendid maha ja finišeeris 51,4 sekundiga. TB1x klassis oli finaalis Arina Holostõhh.

Eelsõidu 59,6 sekundiga lõpetanud Arina võttis endale napilt finaali koha edestades lähimat konkurenti vaid 0,01 sekundiga. Finaalis sõudis Arina finišini 58,2 sekundiga ja sai kuuenda koha. Parim eelsõidu aeg 58,8 sekundit. Arina oli ka eelmisel aastal kuuendal kohal.