Tallinna Sõudeklubi sportlased üllatasid isiklike rekorditega

Laupäeval 25. novembril toimusid Viljandis 2023 aasta Eesti meistrivõistlused sisesõudmises pikamaa distantsil. Parasõudjatel ning tüdrukute ja poiste C-klassil oli distantsiks 3000m. Alates B-klassist tuli sportlastel läbida 6000m. Tallinna Sõudeklubi oli seekord esindatud 27. sportlasega 11. erinevas vanusegrupis, keda toetasid treenerid Aleksei Lipintsov ja Mikhail Lebedev.

Laupäeval 25. novembril toimusid Viljandis 2023 aasta Eesti meistrivõistlused sisesõudmises pikamaa distantsil. Parasõudjatel ning tüdrukute ja poiste C-klassil oli distantsiks 3000m.

Alates B-klassist tuli sportlastel läbida 6000m. Tallinna Sõudeklubi oli seekord esindatud 27. sportlasega 11. erinevas vanusegrupis, keda toetasid treenerid Aleksei Lipintsov ja Mikhail Lebedev.

Meie meessõudjatest kõige kiirem finišeerija oli Uku Siim Timmusk, kes sai isikliku rekordiga 20:14,4 U23 vanuseklassis kolmanda koha. Küsisime ka Uku käest, mis ta sõidust arvab: „Esimesed 4.5km läksid plaanipäraselt ja siis viimased 1.5km läks järsku väga raskeks ja oli kõva võitlus iseendaga. Muidu olen rahul sõiduga.“

Uku tõmmatud aeg on hetkel Tallinna Sõudeklubi 6000m kõigi aegade edetabelis kolmandal kohal. Ukule järgnesid aegade poolest Armin Evert Lelle (M) isikliku rekordiga 20:28,2, Christopher Hein (U23) isikliku rekordiga 20:30,7, tervisesportlane Kristjan Lindsalu (M) ajaga 20:47,7 ja Karl Kristofer Orgse (U23) isikliku rekordiga 20:57,7.

Poistest tegi tubli sõidu poiste C-klassis võistelnud Damir Dubjagin, kes läbis 3000m ajaga 11:55,3. Naissõudjatest oli kõige kiirem Liisa-Marie Lääne saavutades ajaga 24:28,5 naiste klassis kolmanda koha. Temale järgnes Karmen Alnek kes saavutas naiste kergkaalu klassis ajaga 25:02,7 teise koha.

Kas sa teadsid, et parima tulemuse 6km distantsil on Tallinna Sõudeklubi sportlastest välja sõitnud Jüri-Mikk Udam. Tema aeg oli 2020 aasta võistlusel 19:21,0.

Tüdrukutest tegi tubli sõidu Meribel Pau, kes tegi oma debüüdi 6000m distantsil. Pingelises võitluses teise koha peale suutis Meribel jääda tugevaks ja viimastel meetritel tõmbas endale 3. sekundilise edumaa konkurendi ees, ning napsas ajaga 25:30,2 tüdrukute B- klassi teise koha.

Tugeva sõitu tegi ka Eliis Christal Hein tüdrukute A-klassis. Ajaga 24:47,4 parandas ta oma eelmisel aastal tõmmatud isiklikku rekordit 1:08,6 võrra. Ühtlasi oli tema aeg klubi naiste võrdluses teine.

Kokku võitis Tallinna Sõudeklubi Eesti meistrivõistlustel sisesõudmises pikamaa distantsil 6 medalit, 3 hõbedat ja 3 pronksi.