Pärnus nopiti hõbedat ja pronksi

Laupäeval 16. detsembril toimusid Pärnus ESS Kalev lahtised meistrivõistlused sisesõudmises. See oli ühtlasi ka sisesõudesarja teine etapp ja selle aasta viimane sõudevõistlus. Tallinna Sõudeklubi oli esindatud 11 erinevas klassis 28 sportlasega. Klubi esindajatega olid kaasas ka treenerid Aleksei Lipintsov ja Mikhail Lebedev, kes toetasid nõu ja jõuga.

Distantsiks oli seekord D-klassil 250m, C-klass läbis 500m ja alates B-klassist oli võistlejatel eesmärgiks läbida 2000m. Sportlased, kellel oli vanust 30 või rohkem läbisid poole distantsist ehk 1000m.

Tallinna Sõudeklubi medali arvestuse avas Kalvar Saad, kes läbis 1000m ajaga 03:14,2 ja saavutas teise koha. Meie meeste kiireimad ajad sõideti U23 vanuseklassis. Järjekordselt domineeris Uku Siim Timmusk, kes võttis endale ajaga 06:14,4 kindla kolmanda koha. Talle järgnes Chrisopher Hein ajaga 06:18,4 kaotades Ukule vaid nelja sekundiga.

Kas teadsid, et sõudjad võistlusdistantsi 2000m läbimiseks kasutavad keskmiselt 67% ulatuses aeroobseid energia tootmismehhanisme ja 33% anaeroobseid.

Tubli sõidu tegi ka Romet Heinalo, kes võitis meeste kergkaalus ajaga 07:22,1 kindla teise koha. Esimest aastat A-klassis võistlev Eliis Christal Hein tegi tugevat sõitu ning tulemusega 07:43,9 sai kolmandat kohta. Teisest kohast lahutas teda vaid 1,5 sekundit. Samuti tegi hea sõidu Meribel Pau, kes võttis ajaga 08:01,4 kindlalt tüdrukute B-klassi kolmanda koha.

Naistest pürgis kõige kõrgemale kergkaalus sõudnud Karmen Alnek, kes pingelises võistluses konkurendiga jäi ajaga 07:48,2 teiseks, kaotades võitjale 2,8 sekundiga.