Tallinna Sõudeklubi avas võistlushooaja karika võiduga

Mai esimesel nädalavahetusel 4-5.05.2024 toimusid Tartus, 2024 aasta kultuuripealinnas, hooaja esimesed võistlused vee peal. Tallinna sõudeklubi oli seekord esindatud 25 sportlasega, kelle seas oli ka eeskujulikult treener Aleksei Lipintsov. Emajõel toimunud võistlus kestis kaks päeva. Esimesel päeval oli kavas 4km distants ja teisel päeval tuli sportlastel läbida 2km. Arvestusse läks kahe päeva koondtulemus. Lisaks Alekseile toetas sportlasi nõu ja jõuga ka treener Mikhail Lebedev.

Mehed olid Emajõel esindatud 7 ühepaadi ja 3 paatkonnaga. Kõige kiirema aja sõitis Uku Siim Timmusk, kes esimesel päeval läbis 4km ajaga 13:20,3 ja teisel päeval 2km ajaga 06:23,0. Uku võitis sõidud mõlemal päeval ja ka koondarvestuse M1x paadiklassis pika edumaaga ning tõi Tallinnale esimese karika ja 7 punkti. Muuseas oli Uku ainuke mees, kelle kahe päeva koondaeg oli alla 20min, selleks oli 19:43,3.

Hästi esines ka kergkaalus sõudev Artjom Holostõhh, kes saavutas M1x klassis koondajaga 20:15,6 neljanda koha ja teenis klubile 3 punkti. Artjom lõpetas mõlemad päevad neljandal kohal aegadega 13:42,8 4km ja 06:32,8 2km. Tublisti sõudis ka Karl Kristofer Orgse, kes napsas klubile M1x klassis 2 punkti ja sai koondarvestuses ajaga 20:22,5 viienda koha.

Hea sõidu tegid ka kergekaalu sõudjad treener Aleksei Lipintsov ja Romet Heinalo M2x paadil. Mõlemal päeval hästi esinenud duo läbis 4km ajaga 13:34,9 ja 2km ajaga 06:23,7. Üldarvestuses olid nad kolmandal kohal. Teisest kohast jäi neid lahutama vaid 0,6 sekundit.

Küsisime kommentaari võistluse kohta poodiumidebüüdi teinud Rometilt: „Esimesel päeval olin veidi mures stardi üle, sest me ei saanud neid trenni ajal ega enne võistlust harjutada. Samuti mõtlesin ka sellele, kas suudame terve distantsi sünkroonis sõita. Kui võistlus pihta hakkas kadusid need mured ära. Üldiselt jäin võistlusega väga rahule ja ainus asi mida oleksin võinud paremini teha oli 4km lõpus rohkem pingutada.“ Mehed teenisid klubile kokku 20 punkti.

Tallinna naised olid seekord esindatud kõikides paadiklassides. Esimesena startisid kergekaalu naised Linda Margus ja Mirjam Mõttus N2x paadiklassis. Kahepeale on neil kogemust veepeal vaid veidi üle aasta ja kahepaati istusid mõlemad sel kevadel esimest korda. Linda ja Mirjam lõpetasid mõlemal päeval neljandal kohal ja nende koondajaks oli 24:09,8. Sellega teenisid nad klubile 8 punkti.

Triin Kaal, Grete Piirsoo, Liis Rebane ja Laura Kaasik-Aaslav. Foto: Maria Kaasik-Aaslav

Üle pika aja oli Tallinna Sõudeklubi esindatud N2- klassis, seekord lausa kahe paatkonnaga. Esikoha väärilise sõidu tegid Laura Kaasik-Aaslav ja Liis Rebane, kelle koondajaks oli 24:33,9. kaugele maha ei jäänud ka teine Tallinna paatkond koosseisus Grete Piirsoo ja Triin Kaal. Nemad saavutasid teise koha ajaga 25:07,7. Kokku tõid N2- paatkonnad klubile 24 punkti.

Kiireim Tallinna Sõudeklubi naine oli Liisa-Marie Lääne, kes saavutas N1x klassis neljanda koha koondajaga 22:43,5 ja teenis klubile 3 punkti.

Viimasena startisid meie TA1x tüdrukud. Kiireim neidudest oli Meribel Pau, kes esimesel päeval lõpetas ajaga 16:03,5 kaheksandal kohal. Teisel päeval tegi Meribel hea sõidu ning tõusis sellega tüdrukute arvestuses kuuendale kohale. Meribel võitis ka klubile viimase punkti Kokku tõid naised ja neiud klubile 36 punkti.

Tallinnasse tuli seekord kokku 2 karikat. Samuti võidutses Tallinna Sõudeklubi ka klubide arvestuses ja tõi koju koondarvestuse võidu ning parima klubi karika. Tallinna Sõudeklubi võitis koondarvestuse 56 punktiga. Vahe teise kohaga oli 5 punkti.