Sprindi parimad on selgunud

Käesoleval aastal toimusid Eesti meistrivõistlused sprindis 9. juunil Harku järve ääres. Mõõtu võeti 250 meetriliselt distantsil. Meeste arvestuses võidutses viljandlane Kaspar Taimsoo, Margus Kodasmaa ja Joosep Laose ees. Ameerikast naasnud SAK Tartu sportlane Marliis Reinkord oli parim naiste arvestuses, talle järgnesid Kärolyn Mäesaar ja Kristel Tohu.

Käesoleval aastal toimusid Eesti meistrivõistlused sprindis 9. juunil Harku järve ääres. Mõõtu võeti 250 meetriliselt distantsil. Meeste arvestuse võttis viljandlane Kaspar Taimsoo sel aastal koju kaasa kuldmedali. Ameerikast naasnud Marliis Reinkord pärjati samuti kuldmedaliga.

Päeva alustasid üksikaeru kahepaadid. Finaalis tunnistati parimaks Tartu klubide ühispaat Heigo Tiidemaa (TÜASK) ja Reigo Pihlakuga (SAK Tartu). Neile järgnes Tartu (Rasmus Tensing) ja Viljandi (Rain Laidma) ühispaat. Pronksmedalid riputati kaela viljandlastele Handreas Karl Kivistikule ja Hugo Mengelile.

Järgmisena olid kavas tüdrukute A-klassi sõidud. A-finaalis lõpetasid esimesed kaks tüdrukut fotofinišiga. Seekord pidi kahjuks  pärast fotode vaatamist ja võitja välja selgitamist Tallinna Sõudeklubi alla vanduma Pärnu võistlejale. Liisa-Marie Läänel tuli leppida teise kohaga. Esikoha võttis endale väga napilt Greta Jaanson ja mõlema tüdruku ajaks läks protokolli kirja 0:50,7. Kolmandale kohale sõitis end samuti Tallinna sportlane Irena Budanova (0:53,1).

Järg jõudis taas poiste kätte, seekord võtsid mõõtu A-klassi üksikaeru kahesed. Viljandlased Rainer Oras ja Arved Rauba kindlustasid endale esikoha ajaga 0:47,2. Neile järgnes SAK Tartu paatkond koosseisus Mattias Erik Tammi ja Ermo Liivamägi tulemusega 0:51,3. Kolmas koht läks Pärnu paatkonnale Jasper Pruuli ja Chris-Erik Laanemäe, kes lõpetasid ajaga 0:56,9.

Võistluspäev jätkus kõige suurema osaleja hulgaga klassiga – poiste B-klassi üksikpaadid. Koha A-finaalis võitlesid endale välja kaks Tallinna sportlast. Poodiumi teisele astmele pääses Uku-Siim Timmusk (0:48,7), kellel tuli alla vanduda SAK Tartu sportlasele Ken-Markus Ülele (0:48,4). Kolmanda ja neljanda koha nimel läks tõeliseks võitluseks. Taaskord oli medalisaaja välja selgitamiseks vaja foto abi. Ka seekord pidi Tallinn leppima kehvema kohaga ja pronksmedali tuli kaela riputada Pärnu sportlasele Mark Kiradile, kes edestas Daniil Ovsjanikovi. Protokollis on nii kolmanda kui neljanda koha omanikel kirjas tulemus 0:49,2.

Poiste sõidud ei olnud sellega veel lõppenud. Nüüd võtsid omavahel mõõtu A-klassi poisid ühestel. Seekord näitas parimat aega Tallinna Sõudeklubi sportlane Kristjan Lindsalu (0:47,4). Tema järel ületas finišijoone SAK Tartu esindaja Mattias Erik Tammi (0:47,8). Viljandlased said rõõmustada kolmanda koha üle, mille teenis välja Joonas Toom (0:48,7).

Käes oli tüdrukute aeg näidata oma parimaid sõite. B-klassi tüdrukue hulgast näitas viljandlane Helene Dimitrijev, et väärib kuldmedalit ajaga 0:54:0. Jane-Riin Nõmmsalu Pärnu Kalevist oli kohe tema sabas ja teenis välja hõbemedali tulemusega 0:54,4. Kolmanda koha omanikuks sai SAK Tartu esindaja Eliise Tammi, kelle tulemuseks fikseeriti 0:55,6.

Tüdrukute A-klass jätkas võistluspäevaga. Sealses medaliheitluses riputati kuldmeldal kaela Ameerikas õppivale ja treenivale SAK Tartu esindajale Marliis Reinkortile, kes vormistas võidu ajaga 0:50,7. Hõbemedali vääriliseks tunnistati viljandlane Kärolyn Mäesaar tulemusega 0:51,6. SAK Tartu esindaja Kristel Tohu lõpetas ajaga 0:52,5 ja teenis sellega välja pronksmedali.

Päevale tõmbasid joone alla mehed. Äärmiselt pinevas heitluses sai taaskord enda paremust tunnistada viljandlane Kaspar Taimsoo (0:44,0). Kaugele maha ei jäänud temast  pärnakas Margus Kodasmaa (0:44,9). Kolmanda koha väljaselgitamiseks oli jällegi tarvis fotofiniši abi. Nii nagu ka eelnevatel kordadel ei olnud see Tallinna Sõudeklubi kasuks. Jüri-Mikk Udam pidi leppima neljanda kohaga ja teda edestas Joosep Laos, mõlema mehe ajaks läks protokolli kirja 0:45,4.