Sisehooaja viimased rekordilised tõmbed

Laupäeval 9.03.24 toimusid Eesti Meistrivõistlused sisesõudmises, mis ühtlasi tähistasid ka SiseSõudeSarja neljandat ja viimast etappi. Narva Spordikeskuses toimunud võistlusel esindasid Tallinna Sõudeklubi 26 sportlast üheksas võistlusklassis. Neile elasid kaasa treenerid Aleksei Lipintsov ja Mikhail Lebedev. Stabiilset sisehooaega näidanud Uku Siim Timmusk, kes üllatas kõiki uhke isikliku rekordiga. Uku parandas oma Pärnus sõidetud isiklikku rekordit 7.3 sekundiga saades ajaga 06:07.7 kolmanda koha.

Laupäeval 9.03.24 toimusid Eesti Meistrivõistlused sisesõudmises, mis ühtlasi tähistasid ka SiseSõudeSarja neljandat ja viimast etappi. Narva Spordikeskuses toimunud võistlusel esindasid Tallinna Sõudeklubi 26 sportlast üheksas võistlusklassis. Neile elasid kaasa treenerid Aleksei Lipintsov ja Mikhail Lebedev.

Noorimatest oli kiireim poiste C-klassis võistelnud Damir Dubjagin. Damir läbis 1000m ajaga 03:38.0, millega ta parandas oma isiklikku rekordit tervelt 1.2 sekundi võrra ja saavutas kokkuvõttes seitsmenda koha. Koos C-klassi poistega võistelnud võistluste noorim osaleja, 2015 aastal sündinud Thor-Eirik Saad sõitis välja aja 05:23.0. Alfal tõmmatud isiklikust rekordist jäi teda lahutama vaid 1.9 sekundit.

Stabiilset sisehooaega näidanud Uku Siim Timmusk, kes üllatas kõiki uhke isikliku rekordiga. Uku parandas oma Pärnus sõidetud isiklikku rekordit 7.3 sekundiga saades ajaga 06:07.7 kolmanda koha. Teisest kohast jäi puudu vaid 2.6 sekundit.

Samuti sõudis isikliku rekordi ka Christopher Hein, kes läbis võistlusdistantsi ajaga 06:14.1. Meeste klassis sõitnud Armin Evert Lelle saavutas isikliku rekordiga 06:10.8 seitsmenda koha. Ka meeste kergkaalus sõitnud Artjom Holostõhh parandas korralikult oma eelmisel hooajal sõidetud isiklikku rekordit, lausa 7.3 sekundi võrra ja sai ajaks 06:31.1. Selle ajaga sai Artjom neljanda koha.

Tüdrukutest oli kõige kõvem sõudja oli tüdrukute B-klassis sõudnud Meribel Pau, kes lõpetas ajaga 08:04.8 ja sai neljanda koha. Tubli sõidu tegi ka Liisa-Marie Lääne, kes tõmbas naiste arvestuses ajaga 07:37.4 kolmanda koha. Naiste kõige kõvema aja tõmbas naite kergkaalus sõudnud Karmen Alnek.

Juba Alfal tugevat ja kindlat sõitu näidanud Karmen jättis ka seekord kõik konkurendid kaugele seljataha ja lõpetas oma sõidu ajaga 07:35.0. Karmen parandas hooaja tippmarki 13,2 sekundi võrra. Tema isiklikuks rekordiks on 2015/2016 hooajal sõidetud tulemus 7.22,3.

Ka naiste kergkaalu kolmas koht tuli Tallinna Sõudeklubile. Selle saavutas Mirjam Mõttus ajaga 08:08.7 millega parandas ta ka oma hooaja tippmarki täpselt kolme sekundi võrra. Ka viiendale kohale sõudnud Linda Margus parandas oma isiklikku rekordit 3.1 sekundi võrra ja sai kirja aja 08:35.4.

Narvas jagati välja ka SiseSõudeSarja võitjate medalid. Kuldmedalile tuli M30+ klassis sõudnud Kalvar Saad. Hõbemedalid said kaela Meribel Pau tüdrukute B-klassis ja Karmen Alnek naiste kergkaalu klassis. Pronksmedalid läksid Uku Siim Timmuskile meeste U23 klassis ja naistega võistelnud Liisa-Marie Läänele.

Nüüd hakkavad sportlased vaikselt valmistuma varsti algavaks suvehooajaks ja peagi võib näha ka Tallinna sõudjaid vee peal, kõigepealt laagrites ja siis juba kodusel Harkujärvel.