Oskar Kuzmin pronksil Leedu tippvõistlusel

Sel nädalavahetusel (27.-29.06.) võistleb suurem osa Eesti sõudjatest Leedu kuurortlinnas Trakais peetavatel rahvusvahelisel võistlusel “Merevaigust Aer”. Tallinna Sõudeklubi liikmetest oli sel korral võistlustules Oskar Kuzmin, kes SK Pärnu sportlasega, Arnold Sanglepaga juba pikemat aega koos treenivad üksikaeru kahepaati.

Sel nädalavahetusel (27.-29.06.) võistleb suurem osa Eesti sõudjatest Leedu kuurortlinnas Trakais peetavatel võistlusel “Merevaigust Aer”. Rahvusvaheline võistlus kuulub FISA kalendrisse ja kogub iga aastaga aina rohkem populaarsust terves Euroopas.

Kui mitu aastat tagasi osalesid nimetatud tippsündmusel sõudjad Leedust, Lätist ja Eestist, siis viimastel aastatel on märgata suurt kasvu osalejate riikide hulgas. Nii on sel aastal esindatud lisaks veel Venemaa, Ukraina ja Valgevene koondised.

Tallinna Sõudeklubi liikmetest oli sel korral võistlustules Oskar Kuzmin, kes SK Pärnu sportlasega, Arnold Sanglepaga juba pikemat aega koos treenivad üksikaeru kahepaati. Võisteldi olümpia distantsil, mis on rahvusvaheliste reeglite järgi 2000 meetrit ja tugevas konkurentsis saavutati kolmas koht.

Võitsid selle sõidu ukrainlased, lõpetades 2km distantsi ajaga 7:08,97, teise koha saavutasid kohalikud sõudjad Leedust tulemusega 7:20,69 ja meie mehed said pronksi, ajaga 7:21,39.