Noorte Euroopa Meistrivõistlused

Käesoleva aasta U19 Euroopa Meistrivõistlused toimuvad 18-19 mail Saksamaal Essenis. Läbi katsevõistluste pääsesid tiitlivõistlustele kolm Tallinna Sõudeklubi sportlast, kes esindavad Eesti koondist ühe- ja neljapaadil. Ühepaadil kvalifitseerus Liisa-Marie Lääne, neljapaadil Uku Siim Timmusk ja Jaan Sander Klein.

Käesoleva aasta U19 Euroopa Meistrivõistlused toimuvad 18-19 mail Saksamaal Essenis. Läbi katsevõistluste pääsesid tiitlivõistlustele kolm Tallinna Sõudeklubi sportlast, kes esindavad Eesti koondist ühe- ja neljapaadil. Ühepaadil kvalifitseerus Liisa-Marie Lääne, kes katsevõistlustel edestas kõiki konkurente. Põneva omavahelise lahingu pidasid katsevõistlustel Uku Siim Timmusk ja Jaan Sander Klein, kus lõpumeetritel suutis Uku Siim võidu saada enda nimele.

Katsevõistluste teisel päeval võistlesid Uku Siim ja Jaan Sander kahepaadil, kus jäid kolmandaks ja moodustasid teise koha saanud SAK Tartu sportlaste: Rein Muda ja Hannes Lehemetsaga neljapaadi. Peale katsevõistluseid kinnitas sõudeliidu spordikomisjon U19 Euroopa Meistrivõistlustele järgmised sportlased:

U19 tüdrukute ühepaadil Liisa-Marie Lääne (Tallinna Sõudeklubi); poiste paarisaeru neljapaadil Jaan Sander Klein (Tallinna Sõudeklubi), Uku Siim Timmusk (Tallinna Sõudeklubi), Hannes Lehemets (SAK Tartu), Rein Muda (SAK Tartu); poiste paarisaeru kahepaadil Mark Theodor Jalakas (TÜASK) ja Leo Muiste (Viljandi SK); poiste üksikaeru kahepaadil Rainer Oras (Viljandi SK) ja Arved Rauba (Viljandi SK); tüdrukute paarisaeru kahepaadil Rachel Kõllo (SAK Tartu) ja Annabel Aron (SK Pärnu).

Treeneritest abistavad sportlasi võistlustel meie klubi treener Aleksei Lipintsov, Viljandi Sõudeklubi treener Ruth Vaar, Pärnu Sõudeklubi treener Ingrid Võsu, tiimi juhina Roman Lutoškin ja kohtuniku tööd teeb tiitlivõistlustel Robert Väli.

Treener Aleksei: “Juhendasin ühese ja neljapaadi ettevalmistust ja kõik planeeritud treeningud said 100% täidetud ja sportlased on olnud terved ja tublid. Liisa ettevalmistust oli mõnevõrra kergem läbiviia, kuna üheses on ta trenni teinud hooaja algusest. Poistega oli raskem, kuna sellises koosseisus ei olnud piisavalt aega nii tihedaks treenimiseks. Sellegipoolest viimased Eestis tehtud trennid näitasid, et koostöö on oluliselt paranenud ja tiim on muutunud ühtseks rusikaks. Põnevusega ootan esimesi starte ja väga loodan, et vaatamata debüüdile tiitlivõistlustel suudavad nad ennast maksimaalselt realiseerida.”

Meie sportlaste tulemusi saab leida võistluse kodulehel.