Kolm starti MK I etapil

Jüri-Mikk Udam koos paarimehe Joosep Laosega tegid I maailmakarika etapil Serbias kolm tugevat starti. Eelsõit lõpetati neljanda kohaga, mis otsest pääsu poolfinaali ei taganud ja nii pidi Tallinna ja Pärnu sõudjatest koosnev kahepaat startima lohutussõidus. Kokkuvõtes saavutasid Jüri-Mikk Udam ja Joosep Laos I MK etapil 18. kohta. Teine Eesti paatkond sai 15. kohta ja neljapaat võidutses B-finaalis, mis andis neile 7. kohta ja ühepaadil startinud Geir Suursild oli 32.

Jüri-Mikk Udam koos paarimehe Joosep Laosega tegid I maailmakarika etapil Serbias kolm tugevat starti. Eelsõit lõpetati neljanda kohaga, mis otsest pääsu poolfinaali ei taganud ja nii pidi Tallinna ja Pärnu sõudjatest koosnev kahepaat startima lohutussõidus.

Lõpetades lohutussõidu samuti neljanda kohaga jäi meestel võimalus võidelda kohtade eest C-finaalis, kohad 13 kuni 18. Samasse finaali pääses ka teine Eesti paarisaeruline kahepaat Kaspar Taimsoo ja Sten-Erik Anderson.

C-finaalis alustasid Jüri-Mikk ja Joosep teravalt ja läbisid esimesed 500m hoides teist positsiooni. Samal vahemaal oli teine Eesti paatkond kuuendal positsioonil. 1000m märki ületati viiendal kohal, sõites Kaspari ja Sten-Erikuga nina-ninas. 500m enne lõppu fikseeriti meestele 6. positsiooni ja samal kohal ületati ka finiši joon.

Jüri-Mikk Udam – “Kõige parem oli teine start ehk lohutussõit. Eelsõidus jättis tehniline pool soovida, ei saanud vastutuules õiget koostööd paika, mis mõjutas nii paadijooksu kui ka tempot. Lohutussõit läks juba paremini, suutsime rohkem ettesõidul lõdvestuda ning paadi kiirust säilitada. Proovisime samamoodi ka C-finaali sõita, kuid kahjuks see meil ei õnnestunud, taandusime eelsõidu tasemele.

Edasistest plaanidest tean seda, et treenin nädalakese Tallinnas, kus võistlen ka nädala lõpus peetavatel Eesti Meistrivõistlustel sprindis. Peale seda saame treeneriga kokku ning paneme plaani paika järgmiseks treeningtsükliks. Kindlasti on kavas paarinädalane laager Viljandis ning Merevaigust Aer juuni lõpus.”

Kokkuvõtes saavutasid Jüri-Mikk Udam ja Joosep Laos I MK etapil 18. kohta. Teine Eesti paatkond sai 15. kohta ja neljapaat võidutses B-finaalis, mis andis neile 7. kohta ja ühepaadil startinud Geir Suursild oli 32.

Foto: Fred Killing

I MK etapi teised tulemused | Informatsioon treeningutest